i5 8500 bilgisayar Windows 8.1 ile tam performanslı çalışır mı?

thedekusmash

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
256 gb micron sata ssd
Ekran kartı
GTX 1050 ti MSI overclock aero ıtx 4 gb
İşlemci
i5 8500
Merhaba arkadaşlar. Sistemim ile Windows 8.1 geçsem performanslı çalışır mı ve PC'ye gömülü dijital lisans 8.1 de çalışır mı şimdiden teşekkürler (desteği bitti falan yazmayın)

Merhaba arkadaşlar. Sistemim ile Windows 8.1 geçsem performanslı çalışır mı ve PC'ye gömülü dijital lisans 8.1 de çalışır mı şimdiden teşekkürler (desteği bitti falan yazmayın)

Bu sistem Windows 10 ile yeterince performans verir zaten. Windows 8.1 geçersen ekstra performans alacağını sanmıyorum aksine eski olan ve görünümü Windows 10'a göre kötü olan bir işletim sistemine geçmiş olacaksın. Lisansın çalışacağı hakkında fikrim yok ama muhtemelen çalışır.

Bu sistem Windows 10 ile yeterince performans verir zaten. Windows 8.1 geçersen ekstra performans alacağını sanmıyorum aksine eski olan ve görünümü Windows 10'a göre kötü olan bir işletim sistemine geçmiş olacaksın. Lisansın çalışacağı hakkında fikrim yok ama muhtemelen çalışır.
Ben şuan 11 kullanıyorum geçmeli miyim?

Ben şu an 11 kullanıyorum geçmeli miyim?

Geçmeni önermem. Windows 8.1'i seviyor olabilirsin veya daha çok performans istiyor olabilirsin ama bu sistem Windows 10 ya da Windows 11 ile daha iyi çalışacaktır. Bu sistemin oluru budur. Windows 8.1 eski sistemler içindir. Geçersen sorun yaşayacaksın diye bir şey yok, hatta sürücüler de uyumlu olabilir ama güncelleme alamayacağından dolayı yine tam stabil olmaz.

Geçmeni önermem. Windows 8.1'i seviyor olabilirsin veya daha çok performans istiyor olabilirsin ama bu sistem Windows 10'ya da Windows 11 ile daha iyi çalışacaktır. Bu sistemin oluru budur. Windows 8.1 eski sistemler içindir. Geçersen sorun yaşayacaksın diye bir şey yok, hatta sürücüler de uyumlu olabilir ama güncelleme alamayacağından dolayı yine tam stabil olmaz.

Mesela ben, eski sitemler için uyumlu oluyor Windows 8 :) arkadaşın sistemine bende baktım da yani bende öyle sistem olsa Windows 8 kullanmam ama ben mecburen Windows 8'e dönmek zorundayım gerçi SSD ve RAM yükseltmesi de yaptım da laptopumun markası HP olduğu için resmi HP'nin sosyal yardım paltformundaki uzman moderatörler özellik benim ekran kartı NVIDIA'nın modeline göre ilk çıktığı tarih ve bilgisayarımın üretimin olan 2013'ten sonra son 2015 Windows 8 NVIDIA ekim güncellemesinden sonra ben SSD ve RAM yükseltmesi ile Windows 10 geçtim ekran kartım güncellenmiyor sistemsel olarak Windows 8 de iken rahat kaldıran grafiği yüksek oyunlar ile bazı uygulamalar Windows 10 da yememeye başladı yüklenme çok oldu ancak haricinde aslında Windows 10 da kullanabilirim ancak eskisine göre ekran kartı performansı azaldı arkadaşımızın konusuna gelince bence hiç W8'e geçmesin sistemi güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı