i5 8600 Stok Fan Nasıldır?

İntelin klasik stok fanı. 1. Nesil core işlemcilerinden beri hiç değişmedi.
corei5750_hsf3.jpg

Günlük kullanım için ideal, oyunlar ve iş için felaket. OC yapmayı düşünmeyin bile.

İntelin klasik stok fanı. 1. Nesil core işlemcilerinden beri hiç değişmedi.
Eki Görüntüle 296189
Günlük kullanım için ideal, oyunlar ve iş için felaket. OC yapmayı düşünmeyin bile.
Hocam bende Intel'in 8. nesil i5 8400 kullanıyorum, bu dediğim stock fandan var ben memnunum yani, oyun oynarken ısı değerlerine baktım, baya ne oyun oynadım, işlemci genel olarak oyun oynarken 60 65 derece arası oluyor sıcaklığı, en fazla sıcaklığı 72'yi gördü oyun oynarken, o da hep 72 derece olmadı, arada o ısılara çıktığı oldu ama hiç geçmedi o dereceyi, boştayken de 40, 45 derece iyi değil mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
HHocam bende Intel'in 8. nesil i5 8400 kullanıyorum, bu dediğim stock fandan var ben memnunum yani, oyun oynarken ısı değerlerine baktım, baya ne oyun oynadım, işlemci genel olarak oyun oynarken 60 65 derece arası oluyor sıcaklığı, en fazla sıcaklığı 72'yi gördü oyun oynarken, o da hep 72 derece olmadı, arada o ısılara çıktığı oldu ama hiç geçmedi o dereceyi, boştayken de 40, 45 derece iyi değil mi ?
Kasanızın hava sirkülasyonuna göre değişir. Boşta 40 45 OC olmadan fazla ayrıca.

Kasanızın hava sirkülasyonuna göre değişir. Boşta 40 45 OC olmadan fazla ayrıca.
40 45 mi dedim ? Pardon hocam eski AMD işlemcimle karıştırmışım boşta ekran kartı ve işlemcim 30 derece, ekran kartı da bu arada GTX 750 Ti. Ama hocam benim kasam diğer kasalar gibi 150-200 TL'lik kasa değil. 600 W'lık güç kaynağıyla birlikte 576 TL'ye aldım. Önünde 3 tane fan var, arkasında da bir tane egzoz fan var, biraz gürültülü çalışıyor o fanlardan dolayı ama yapacak bir şey yok. Sıcaklığa etkisi oluyordur diye kapatmıyorum.

i5 8600 pahalı bir işlemci değil mi? Ortalama 1200 TL Ryzen 2600x ile aynı fiyat ve bence almadıysan almışken Ryzen 5 2600x al daha güzel işlemci hem de stok fanı daha güzel.

40 45 mi dedim ? Pardon hocam eski Amd işlemcimle karıştırmışım boşta ekran kartı ve işlemcim 30 derece, ekran kartıda bu arada GTX 750 Tİ. Ama hocam benim kasam diğer kasalar gibi 150 200 TL lik kasa değil. 600 W lık güç kaynağıyla birlikte 576 TL' ye aldım. Önünde 3 tane fan var, arkasındada bir tane egzoz fan var, biraz gürültülü çalışıyor o fanlardan dolayı ama yapcak birşey yok. Sıcaklığa etkisi oluyodur diye kapatmıyom.

Masterbox olmasın?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı