i5 8600 ve GTX 1050 Ti Sistem Yükseltme

Yani yeterli olur mu sizce?
Çoğu kişi yeterli olur demiş fakat PSU'dan dolayı sakata gelmek çok kötü bir şey. Şayet böyle bir şey olursa, tadınız kaçabilir.

Bir de benim amacım 1080p oyun. Mesela monitör olarak BenQ GW2270H 60HZ var iyi sonuç alabilirim değil mi?
Tabii iyi sonuç verir ama 60 Hz monitörde kullanacaksanız bence şu an ekran kartını yükseltmenize hiç gerek yok. 1050 Ti, çoğu oyunu high-ultra arasında 60+ FPS'te oynatıyordur sanıyorum, değil mi? Yavaş yavaş PSU > monitör > ekran kartı gibi yükseltmeler yapmak daha mantıklı olabilir.

Çoğu kişi yeterli olur demiş fakat PSU'dan dolayı sakata gelmek çok kötü bir şey. Şayet böyle bir şey olursa, tadınız kaçabilir.

Tabii iyi sonuç verir ama 60 Hz monitörde kullanacaksanız bence şu an ekran kartını yükseltmenize hiç gerek yok. 1050 Ti, çoğu oyunu high-ultra arasında 60+ FPS'te oynatıyordur sanıyorum, değil mi? Yavaş yavaş PSU > monitör > ekran kartı gibi yükseltmeler yapmak daha mantıklı olabilir.
Yani eğer dediğiniz gibiyse monitörü biraz zor değiştiririm. Çünkü daha yeni aldım. 😀

Bence önceliğiniz ekran kartını değiştirmek olsun 2600-2700 TL ekran RTX 2060 fiyatları.
RAM frekansı intel sistemlerde pek birşey değiştirmiyor diyorlar ayrıca anakartın büyük ihtimal 2666 Mhz desteklidir. Elindeki RAM'i ikinci elde satıp ilerde 2 adet 3000 Mhz Corsair pasif soğutmalı RAM alabilirsin 349 TL'ye kadar düştü fiyatı.
Kısa vadede PSU yeterli olacaktır bence ama ilerleyen zamanda bütçen olursa değiştirilebilir.

Bence önceliğiniz ekran kartını değiştirmek olsun 2600-2700 TL ekran RTX 2060 fiyatları.
RAM frekansı intel sistemlerde pek birşey değiştirmiyor diyorlar ayrıca anakartın büyük ihtimal 2666 Mhz desteklidir. Elindeki RAM'i ikinci elde satıp ilerde 2 adet 3000 Mhz Corsair pasif soğutmalı RAM alabilirsin 349 TL'ye kadar düştü fiyatı.
Kısa vadede PSU yeterli olacaktır bence ama ilerleyen zamanda bütçen olursa değiştirilebilir.
Üstteki arkadaşın dediği aslında mantıklı geldi. Eğer öyleyse boşa masraf olmasın. Çünkü monitörü yeni aldım daha 20 gün oldu.

Sıfır monitör alırken 60 Hz alman bence kötü olmuş hiç yoktan 75 Hz 1 ms freesyc flan olan alsaydın :( Ama 144 Hz monitörlerde en az 1200 TL flan oluyor.

Çok tuzluya patlar bu iş sana hiç bulaşma en iyisi 1050 Tİ ile takılmaya devam et :)
RTX 2060 alayım desen en az 2700 TL . PSU yetmezse birde 400 TL ona mastraf. 8 GB 2133 Mhz yetmeyecek diyecen onuda 2x8 3000 Mhz yapayım desen 800 TL o tutacak. Monitörüde 144 Hz 1 ms alayım dedimi 1300 TL o tutacak.
5000 TL masraf çıkarır bu olay sana :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı