i5 8600 ve RTX 2070 Sistemde Darboğaz Sorunu

• Konuyu başlatan PCAA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 1B

PCAA

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle merhaba bugün i5 8600, RTX 2070 Gaming Z modeli 16 GB tek slot GB RAM 3000 MHz 2400'de çalışıyor overclock yapmadım. Windows 10 korsan kurdum. Oyunlarda nedenini anlamadığım şekilde ekran kartı %50 kullanımda kalıyor ne yaptıysam olmuyor bilgisayarı televizyon monitörüne bağlayıp 4K'ya alınca %99'a çıkıyor ama anlamadım 1080P'de %50 artmıyor ekran kartı kullanımı neden olabilir yardım edenlere şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Almadan önce konu açıp danışmalıydınız. O kartı o işlemci besleyemez, en azından 1080p çözünürlüğünde. Çözüm; hız aşırtma (ne kadar faydalı olur tartışılır), işlemciyi yükseltme, monitörü yükseltme.

Arkadaşlar öncelikle merhaba bugün i5 8600, RTX 2070 Gaming Z modeli 16 GB tek slot GB RAM 3000 MHz 2400'de çalışıyor overclock yapmadım. Windows 10 korsan kurdum. Oyunlarda nedenini anlamadığım şekilde ekran kartı %50 kullanımda kalıyor ne yaptıysam olmuyor bilgisayarı televizyon monitörüne bağlayıp 4K'ya alınca %99'a çıkıyor ama anlamadım 1080P'de %50 artmıyor ekran kartı kullanımı neden olabilir yardım edenlere şimdiden teşekkürler.
Aldığın değerler normal 1080p için.

Besliyemez diyosunuzda cpuda %30 kullanımda besliyemese %100 cpu kullanılır %50 gpu kullanılır ayrıca burda konu açtım. windowsdan bi ayar yapmam mı gerekli acaba

Besliyemez diyosunuzda cpuda %30 kullanımda besliyemese %100 cpu kullanılır %50 gpu kullanılır ayrıca burda konu açtım. windowsdan bi ayar yapmam mı gerekli acaba
Oyun ile ilgili bir durum olabilir. Hangi oyunda bu durumu yaşadınız. İ5 8600 rtx 2070 1080p çözünürlükte sorun çıkartmaz.

Hangi oyun? Bazı oyunlar tüm çekirdekleri kullanmaz, örneğin CSGO, LoL, Heroes of the Storm vb.

CSGO bildiğim kadarıyla 4 çekirdekten sonrasını pek kullanmıyor. Hots'da bizzat şahidim, sadece 2 çekirdek kullanıyordu.

Gta 4 gpu %50 sini kullanıyor fps 100 civarı cpu %30 40 civarı gta 5 de gpu %60 cpu %40 fps 120 witcher gpu %80 lerde kullanıyor fps 80-90 arası far cry 3 %50 gpu kullanımı fps 150 cs de %25 30 kullanım 200-300 fps oyunlar akıcı ama izlediğim videolarda ekran kartı sürekli %99 kullanılınca aklımda soru işareti oldu yoksa darboğaz olmadığını biliyorum. Windowsdan kaynaklı ya da yeni teknoloji kartlar monitörün hzinden fazla fps vermiyor mu acaba uzun ömürlü olmak için?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı