i5 8600K OC 4.7GHz sıcaklık değerleri

gorgos96

Centipat
İşlemciyi +0.045 vcore offsetle 4.7GHz'e overclockladım Processor cache ratioyu da 4.2'ye overclockladım.
Xtu stres testini 85 civarı dereceyle geçti (5 dk ve 30 dk), AIDA64'ü 75 derece civarında tamamladı (30 dk)

İşlemciyi piyasada en çok kullanan oyunlardan olan vermintide 2'ye girdim oynamaya başlar başlamaz hwi sensorü açtım. Yaklaşık 1 saat civarı tam potansiyelde oyunu oynadım, arkada GeForce overlay ve Steam overlay harici her şey kapalıydı, bu sürenin ardından hwi datasına baktım ortalama Core pack 60 dereceydi maksimum ise 80 derece görmüştü. Maksimum vcoreda 1320V'du. CPU fan maks hızı 2, 205 RPM'ydi. Throttle ve critical temperature errorların hepsi no yani bir sıkıntı yaşanmamış.

Şimdi sorum şu, bu değerler sizce stabil mi? Maks 80 görmesi tehlike oluşturuyor mu? Bu arada şunu da belirteyim Prime95 small fftde 100dereceye geldi 3 4 dk içinde ve testi kapattım ancak anladığım kadarıyla P95 adaptive voltageda gereksiz yük bindiriyormuş hatta bazı CPU'ları öldürüyormuş ve ben de adaptive voltage kullanıyorum. Diğer testler dediğim gibi başarılı sonuçlandı.

Not olarak: Soğutucu Everest Rampage wind chill 200, anakart Gigabyte Z370P D3-CF, termal macun 6 ay önce değişti, kasa Thermaltake view 27.
Arkadaşlar yardımcı olabilecek yok mu? İlk defa bu kadar ciddi OC yaptım biri beni aydınlatana kadar içim rahat etmeyecek.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı