i5-8600K ve GTX 1080 Ti Sistem Toplama

Merhaba arkadaşlar,

Mainboard ASUS Prime H310M-K R2.0
Intel Core i5-8600K Processor
Cooler Master Hyper T4
DDR4 Corsair Vengeance LPX 8 GB 2400 MHz X2
SSD Kingston A400 240 GB
HDD Western Digital 2000 GB Western Digital Caviar Green
Gigabyte GP-B700H 700W
GTX 1080 Ti

Şu parametrelerde bir sistem toplamayı düşünüyorum. Anakart ve CPU ileriye dönük olarak seçildi. İleride 1080 Ti ile RTX 2070 degistirebilirim. Görüşlerinizi belirtmenizi rica ediyorum sistem hakkında.
8600K için o anakart alınmaz, Z370 ya da Z390 alın. 1080 TI 2070'den daha güçlü bir kart 2070 Super'i bile bazı oyunlarda geçiyor.

Sıvı soğutma almanız daha iyi olur.
Sebebini söylüyorum ya, 1080p çözünürlükte darboğaz yapar çoğu online oyunda. 9700K, 3700X veya 3600 alabilirsiniz.
1080P için 9600K 3700X ve 3600'den daha iyi. OC ile tek çekirdekte %15 fark atıyor.
8600K eşittir 9600K yani OC sonrası ikisi birebir aynı güçte.

Merhaba arkadaşlar,

Mainboard ASUS Prime H310M-K R2.0
Intel Core i5-8600K Processor
Cooler Master Hyper T4
DDR4 Corsair Vengeance LPX 8 GB 2400 MHz X2
SSD Kingston A400 240 GB
HDD Western Digital 2000 GB Western Digital Caviar Green
Gigabyte GP-B700H 700W
GTX 1080 Ti

Şu parametrelerde bir sistem toplamayı düşünüyorum. Anakart ve CPU ileriye dönük olarak seçildi. İleride 1080 Ti ile RTX 2070 degistirebilirim. Görüşlerinizi belirtmenizi rica ediyorum sistem hakkında.
Öncelikle i5 8600k yanlış seçim olur ryzen düşmanlarından değilsen kesinlikle daha ileri dönük olan Ryzen 5 3600x'i tavsiye ederim, hem tek çekirdek hem de çoklu çekirdekte i5 8600k dan güçlü bir işlemci anakart intel alsan bile giriş seviyesi tavsiye etmiyorum, Ryzende ise b450 anakart öneririm arkadaşların dediği gibi 1080ti 2070 den güçlü illa rtx kart alıcam diyorsan tercihini 2080'den yana kullan.

Siz nedense sorunun FPS olmadığını anlamıyorsun bunun da sebebini biliyorum tecrübenizin olmaması. FPS anlamında da 9600K önde değil fakat 3-4 önde olsa bile ekran kartını besleme ve verimli çalıştırma anlamında yetersiz kalabiliyor, 6 çekirdek.

Siz nedense sorunun FPS olmadığını anlamıyorsun bunun da sebebini biliyorum tecrübenizin olmaması. FPS anlamında da 9600K önde değil fakat 3-4 önde olsa bile ekran kartını besleme ve verimli çalıştırma anlamında yetersiz kalabiliyor, 6 çekirdek.
Bir kere Intel ile AMD çekirdek sayısını karşılaştırmazsın ikisi farklı mimariler kullanıyor. Gerçi karşılaştırsan bile Amd'in 18 çekirdeki Intelin 6 çekirdeği kadar FPS vermediğini görüp üzülürsün :). Tecrübem yaşını 2yle çarpar. "FPS anlamında da 9600K önde değil fakat 3-4 önde olsa" önce kendinle çelişmemeyi öğren sonra akıl ver.

Bir kere Intel ile AMD çekirdek sayısını karşılaştırmazsın ikisi farklı mimariler kullanıyor. Gerçi karşılaştırsan bile Amd'in 18 çekirdeki Intelin 6 çekirdeği kadar FPS vermediğini görüp üzülürsün :). Tecrübem yaşını 2yle çarpar. "FPS anlamında da 9600K önde değil fakat 3-4 önde olsa" önce kendinle çelişmemeyi öğren sonra akıl ver.
Kendinle çelişmemeyi öğren? Peki tartışmayı burada sonlandırmak iyi olacak gibi görünüyor. Hiç bir bilgi sahibi olmadığınızı belli ediyorsunuz zaten. Ayrıca nasıl bir tecrüben var bu işlemci ve ekran kartı ile merak ediyorum doğrusu :)

gerçekten güldürdün mimari konusuna girersen inte amd'nin yanından geçemez her zaman amd 1 adım önde intelden itel 14nm kullarken amd 12'lerde cirit atıyordu intel 12 ye geçti amd al sana 7 dedi tek tekirdek farkı çok çok azaldı, burda bahsettiği ekran kartı besleme konusunda ki sana çekirdek bir amd kullanıcısı olarak intel ekran kartında her zaman önde lakin şahsi düşüncem amd piyasayı çoktan eline aldı ve fark atarak gidiyor, tecrübe falan bahsetmişsin ama kurduğun cümlelere bakacak olursak boş yapıyorsun.

Mesajını alıntılamıyorum bile yazım yanlışlarına bak. Senle işlemci tartışacak değilim yazı yazmayı bile bilmiyorsun sana tek şunu söyleyeyim 7NM AMD 14NM Intel'e ancak yetişiyor. Ryzen'e cevap 10. Nesil Intel'i bekle.

Mesajını alıntılamıyorum bile yazım yanlışlarına bak. Senle işlemci tartışacak değilim yazı yazmayı bile bilmiyorsun sana tek şunu söyleyeyim 7NM AMD 14NM Intel'e ancak yetişiyor. Ryzen'e cevap 10. Nesil Intel'i bekle.
Konu ile ilgili bilgin bitince yazım yanlışına girmen gerçekten iyiymiş, konu ile ilgili konuşmana anca o yazım yanlışları yakışır diye düşündüm belli ki fazla bile gelmiş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı