i5 8600K vs i7 8700

Stok soğutucu yeterli olur fakat kule tipi hava soğutmalar hem daha sessizdir hem de işlemcinizi çok daha serin tutar. Fiyat olarak da çok yüksek değiller. İsterseniz ilerleyen zamanlarda değişim yapabilirsiniz.

Tesekkur ederim arkadaslar ilginiz ve cevaplar icin , anakart konusunda en ucuz z370 anakarti alsam ornegin msi z370 a pro . Fiyati 580Tl civari bir sikinti olur mu OC yapmicagim sonucta ? Ne gibi farkliliklar olur diger anakartlarla kiyaslarsak ?

OC yapılmayacaksa i7 8700, %10 civarında daha performanslıdır. İleride kaliteli bir hava soğutucu ile upgrade ederseniz mükemmel olur. Zira stok soğutucu çok sesli çalışır.

Sisteminiz bence gayet yerinde değiştirme nedeninizi tam olarak anlayamadım 8700 alsanda oyunlarda 5-10 FPS'den fazla bir değişim yaşamayacaksın bu da uğraştığınıza değmiyecek.
Öncelikle mesajin icin tesekkur ederim . Hocam malesef oyle degil 5 aydir kullaniyorum 1600u fakat 1080pde inan istedigim bir performans alamadim. :( Sanirim tek cekirdek gucunden kaynakli. Oynadigim oyunlar Knight Online , Pubg vs
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada sistemim
[BGCOLOR=transparent] : Ramlerim 3200mhz corsair lpx 16gb[/BGCOLOR]
[BGCOLOR=transparent]Gtx 1070 Asus rog strix[/BGCOLOR]
[BGCOLOR=transparent]Samsung evo 850 250gb ssd[/BGCOLOR]

Öncelikle mesajin icin tesekkur ederim . Hocam malesef oyle degil 5 aydir kullaniyorum 1600u fakat 1080pde inan istedigim bir performans alamadim. :( Sanirim tek cekirdek gucunden kaynakli. Oynadigim oyunlar Knight Online , Pubg vs
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada sistemim
[BGCOLOR=transparent] : Ramlerim 3200mhz corsair lpx 16gb[/BGCOLOR]
[BGCOLOR=transparent]Gtx 1070 Asus rog strix[/BGCOLOR]
[BGCOLOR=transparent]Samsung evo 850 250gb ssd[/BGCOLOR]
Zaten 1080p oyun oynarken Intel daha iyi performans verir dostum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İ5 8600K O.C yapılırsa 8700K gibi bir işlemciden daha performanslı olabiliyor. Bana soracak olursan İ7 8700 alma çünkü stok soğutucu rezalet. İ5 8600K ve güzel soğutma ile İ7 8700 gibi biri işlemci performansını geçersin. Üstelik İntel O.C konusunda çok güçlü ve başarılı. Ama unutma İ7 8700'e O.C yaparsan daha güçlü olacaktır.

Not: O.C riskli bir işlemdir ve başarılı olamayabilirsiniz. Ve 8700 daha ucuza gelecektir size.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı