i5 9300H + 16 GB RAM sistemine takılacak en iyi e-GPU kart

Mona Moon

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Pavilion Gaming DK-15 & Excalibur G770
i5 9300H işlemcisine darboğaz yapmayacak bir grafik kartı önerisi. E-GPU için olacak.

Madene dahil edilen grafik ara birimine sahibim. Sadece ekran kartı önerisi.
RTX2060 grafik kartı ile %2-%8 arasında darboğaz olduğunu gördüm.
Daha kötü sistemlerde e-GPU yapılabiliyor. İşlemcinin iyi olması e-GPU'yu engeller mi?
İmkansız diye bir şey yoktur.

E-GPU yu thunderbolt girişinden mi bağlayacaksınız? Wi-Fi adapter iptal mi olacak? RTX 2060 veya GTX 1660Tİ takılır. Ben bu kadar masraf edeceğime satar yeni alırdım. GPU bulmak zor ve çok pahalı.

Evet Thunderbolt girişine sahibim. Hızları hala denetliyorum. Wi-Fi adaptörünü devre dışı da bırakmayı düşünüyorum açıkçası. Mobil GTX1650 ekran kartının yaklaşık olarak GTX1050'lerde olduğunu fark ettim. Bu yüzden düşünüyorum biraz. Ama sistem ile oyun testleri yaptığım zaman işlemci kullanımının %20'den yukarı çıktığını hiç görmedim.*Grafik kartı %100'e sabit haldeyken*.

Evet Thunderbolt girişine sahibim. Hızları hala denetliyorum. Wi-Fi adaptörünü devre dışı da bırakmayı düşünüyorum açıkçası. Mobil GTX1650 ekran kartının yaklaşık olarak GTX1050'lerde olduğunu fark ettim. Bu yüzden düşünüyorum biraz. Ama sistem ile oyun testleri yaptığım zaman işlemci kullanımının %20'den yukarı çıktığını hiç görmedim.*Grafik kartı %100'e sabit haldeyken*.
Normaldir. Bazı oyunlar işlemci ağırlıklı bazıları GPU ağırlıklı çalışır.

Mini PCI Express ve M.2 portunu portunu kullanarak yapabilir. Thunderbolt girişi üzerinden yapabilir. Bunun için özel eGPU kasaları bile bulunuyor. İşlemciniz maksimum 1660 destekler 1660S'de darboğaz yaşama ihtimaliniz var.

RTX teknolojisinde sorun yaşar mıyım? Obje render ile uğraşıyorum.

Geri
Yukarı