i5-9300h çok ısınıyor

Yani son olarak, en başta toz temizliği falan daha sonra termal macun yenilenmesi eğer o da işe yaramazsa ThrottleStop mu önerirsiniz?
Termal macun işe yarasa dahi kendim ThrottleStop kullanıyorum. Ne kadar az ısınırsa fanlar daha az döneceği için az yıpranır işlemcinin ömrü daha uzar. Ama bu kişisel önerim, gerekli görmüyorsanız kullanmayın.

Termal macun işe yarasa dahi kendim ThrottleStop kullanıyorum. Ne kadar az ısınırsa fanlar daha az döneceği için az yıpranır işlemcinin ömrü daha uzar. Ama bu kişisel önerim, gerekli görmüyorsanız kullanmayın.
Bende yapmak istiyorum ama ThrootleStop’un dezavantajları var mı?
Garanti dışı olur HP olduğu aşırı normal.
Emin misini garanti dışı olacağı? Başka bir yerde yeni nesil laptoplarda artık garanti dışı olmayacağı yazıyordu.

Ben HP kullanmıyorum ama işlemci ve ekran kartı birlikte %90-100 seyretse bile 75 derece falan alıyorum oyunlarda. Dediğiniz gibi yüksek yüzde ile alakalı olsaydı bende de ısınma sorunu olurdu. Kaliteli bir termal macun değişimi ve bakımları yapıldığı sürece düşmüyorsa o zaman kronikten bahsedebiliriz.
%90-100 çalışırken 75 derecede olduğunu kanıtlayabilir misiniz ekran fotoğrafı ile ? GHz hızlarına bakmak istiyorum.

%90-100 çalışırken 75 derecede olduğunu kanıtlayabilir misiniz ekran fotoğrafı ile ? GHz hızlarına bakmak istiyorum.
i5 7300 HQ değerler bunlar 9300h nasıl olur bilmem.
1616862060206.png

Dosya Ekleri

• 1616862010435.png
    1616862010435.png
    87,6 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
Hangi oyun ve hangi ayarlarda?
Oyun Warframe 1080p yüksek ayarlar Anisotropic 4x Smaa Orta.
Ha derseniz bu oyun hafif diye bu kadar alıyorsunuz, varsa bildiğiniz ağır bir oyun verin Steam hesabınızı o oyunda da test edelim. Güvenir misiniz bilmem.
Witcher 3 oynadığım zamanlarda da çok işlemci ve ekran kartı kullanan bir oyundu onda da aynı değerleri aldığımı hatırlıyorum.
i5 9300h için nasıl olur bilmem ama pek fark edeceğini sanmıyorum çünkü şu video da adamın 65-70 derece falan çalışıyor. Siz termal macun yenileyin ve gerekli görüyorsanız Undervolt yapın düzelmezse HP soğutması sorunlu demek de haklı olabilirler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
i5 7300 HQ değerler bunlar 9300h nasıl olur bilmem.
Eki Görüntüle 943807

17.3W tüketime göre 75 derece ısı fazla bile. i5-9300h 45W TDP değerine sahip. Ayrıca 3.1 GHz de çalışıyor işlemcinizde throttle var büyük ihtimal o yüzden 75 derecelerde geziyor. İşlemciler bir değil sıcaklıkları arasında kıyaslama yapılamaz.

HP palivon kullanıyorum GTA 5'den 83 üzeri görmedim termal macun olarak thermal grizzly kryonaut 12.5 w/mk kullanıyor undervolt yaparsan 75 derece gezer. Boşta iken 30 35.
20210327_131747.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı