i5 9300H sistem Forza Horizon 4 kapanma sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

mcgrns

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. Microsoft Store üzerinden Forza Horizon 4 Ultimate Edition sürümünü indirdim. Oyun açılıyor, 30 dk kadar oynanıyor. Önce bir siyah ekran geliyor ve daha sonra kendi kendine kapanıyor. Çözümü için ne yapmam gerekiyor? Windows 10 Home 20H2 sürümünü kullanıyorum. GTX1650, i5 9300H işlemciye sahip dizüstüm var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben de Microsoft Store üzerinden oynarken aynı sorunu yaşıyordum. Araştırmalarım sonucu arka planda explorer.exe ile çakışmasından dolayı olduğunu öğrendim. Forza Fix 2.0 indirip programı aktif edince sorunsuz oynamıştım uzun süreler. Programı kapatır kapatmaz oyun da sizde olduğu gibi kapanıyordu. Denemenizi tavsiye ederim.

Hocam ben de Microsoft Store üzerinden oynarken aynı sorunu yaşıyordum. Araştırmalarım sonucu arka planda explorer.exe ile çakışmasından dolayı olduğunu öğrendim. Forza Fix 2.0 indirip programı aktif edince sorunsuz oynamıştım uzun süreler. Programı kapatır kapatmaz oyun da sizde olduğu gibi kapanıyordu. Denemenizi tavsiye ederim.
Nereden indirdiniz acaba, güvenilir olması açısından paylaşırsanız ya da upload ederseniz sevinirim hocam. Çünkü sağ tık yapınca yönetici olarak çalıştır diye bir seçenek yok.

Selamlar arkadaşlar. Microsoft Store üzerinden Forza Horizon 4 Ultimate Edition sürümünü indirdim. Oyun açılıyor, 30 dk kadar oynanıyor. Önce bir siyah ekran geliyor ve daha sonra kendi kendine kapanıyor. Çözümü için ne yapmam gerekiyor? Windows 10 Home 20H2 sürümünü kullanıyorum. GTX1650, i5 9300H işlemciye sahip dizüstüm var.

Yüklerken "oyun hizmetleri" denen bir şey yükledi mi?

Dışarıdan ne olduğu belirsiz bir dosya ile çözmek ne kadar mantıklı bilmiyorum kapanma bende de oluyor nasıl çözücem bilmiyorum. Microsoft'un bundan haberi yok mu yahu!
Haberi vardır. Ben de bu sorundan sıkılıp Steam versiyonunu aldım memnunum. Ancak bu upload ettiğim program harici ne yaptıysam hiçbir şey sorunu çözmedi Microsoft Store üzerinden alınan Forza Horizon 4 için. Güvenip güvenmemek size kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı