Çözüldü i5 9300H sistem prize takılınca temel hızın üstünde çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kefirasd

Decapat
Pille çalışırken 1, 70-2GHz arası çalışıyor genel olarak. Prize bir takıyorum 2, 60-3, 60GHz arası dolanıyor, genelde 3'lerde falan geziniyor öyle.

• 9. nesil Intel® Core™ i5 9300H işlemci.
  • Windows® 10 Home Single Language.
  • 15.6" FHD IPS 45% 250nıt.
  • 8 GB DDR4.
  • NVIDIA® GeForce® GTX1650 4 GB 128 bit GDDR5.

Çözüm
Hayır. Pildeyken ve prizdeyken dengeli modda.
Dengelideyken görev çubuğundaki pil simgesine tıkladığınızda seçenekler var daha iyi performans, daha iyi pil vs. gibisinden. Bilgisayarı fişe taktığınızda kendini en iyi performanstan daha iyi performansa çekiyor olabilir ya da daha iyi pile. Oyun oynarsanız şarjda ve yüksek performansta kullanın o zaman laptop tam performansını gösterir. Bu arada i5 9300H ısınan bir işlemci yüksek performansta kullanırsanız sıcaklık değerlerinin HWMonitor ile kontrol edebilirsiniz.
Hayır. Pildeyken ve prizdeyken dengeli modda.
Dengelideyken görev çubuğundaki pil simgesine tıkladığınızda seçenekler var daha iyi performans, daha iyi pil vs. gibisinden. Bilgisayarı fişe taktığınızda kendini en iyi performanstan daha iyi performansa çekiyor olabilir ya da daha iyi pile. Oyun oynarsanız şarjda ve yüksek performansta kullanın o zaman laptop tam performansını gösterir. Bu arada i5 9300H ısınan bir işlemci yüksek performansta kullanırsanız sıcaklık değerlerinin HWMonitor ile kontrol edebilirsiniz.

Çözüm
Test ettim, sorun cidden sadece buymuş, kendi kendime farkedememem şaka gibi oldu, neyse teşekkürler, çok sağol.
Bende i5 9300H kullanıyorum ve hep yüksek performansta. 4.10 GHz bile gördüğüm oluyor neden bu kadar dert ettiniz?
Hiçbir şey açık olmadığı halde bu kadar yüksek olması şaşırtıcı geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı