Çözüldü i5 9300H sistemde mavi ekran hatası

• Konuyu başlatan MyRig
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 275
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MyRig

Femtopat
Daha fazla  
  • Windows 10 Pro
  • Intel i5-9300H 2.40GHz
  • 16 GB RAM
  • GeForce GTX1050
  • Monster Abra A5 V15.3
Son üç gündür özellikle Valorant oyunun ardından bilgisayarımı kapatıp bir süre sonra tekrar açtığımda mavi ekran hatası alıyorum. Gün içinde tekrarlamıyor. Üç kez aldım üçünde de Valorant oyununun ardından oldu.

Bu arada bugün Memtest86 testini gerçekleştirdim ve hiç bir sorun görülmedi.

Aşağıya MiniDump dosyalarını bırakıyorum.

Çözüm
Sorun Vanguard kaynaklı. Muhtemelen de Monster sürücüleri ile çakışıyor. Aldığınız hatayla ilişkili olabileceğini düşünerek bu konuya göz atmanızı öneririm. Çözüldü: Vanguard inpoutx64.sys engelledi

Vanguard'ı kaldırın, tekrar kurun. Belirtilen .sys dosyası HighRez firmasına ait sanal sürücü dosyası. Bu yazılıma ait uygulama varsa kaldırın, ek olarak da attığım konudaki işlemi de yapabilirsiniz.
Sorun Vanguard kaynaklı. Muhtemelen de Monster sürücüleri ile çakışıyor. Aldığınız hatayla ilişkili olabileceğini düşünerek bu konuya göz atmanızı öneririm. Çözüldü: Vanguard inpoutx64.sys engelledi

Vanguard'ı kaldırın, tekrar kurun. Belirtilen .sys dosyası HighRez firmasına ait sanal sürücü dosyası. Bu yazılıma ait uygulama varsa kaldırın, ek olarak da attığım konudaki işlemi de yapabilirsiniz.

Çözüm

Teşekkür ederim hocam. Vanguard'ı denetim masasından kaldırdım. Valorant'ı açtıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattım ve bir daha mavi ekran hatası almadım. Sorun çözülmüştür.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı