i5-9300HF Laptop 85 derecede kendini sınırlıyor

metehanertm

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle sa. Oynadığım oyunda PC kendini 85 dereceye ulaştığı an sınırlıyor ve 62 dereceye kadar zamanla düşürüyor. Oyun bilgisayarı olmasına rağmen. Bu ayarı değiştirmenin bir yolu falan yok mu? PC daha yeni alındı neredeyse.
Depolama: SSD 500 GB.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1650.
Ekran: 60 Hz.
İşlemci: Intel(R) Core i5-9300HF 2.40 GHz.
RAM: 8 GB.
(PC'nin sadece %30'u falan dolu depolamanın)

Ek olarak RAM kullanımı Full sabit Max 5 10 MB arası değişiyor. Sabit 62 derecede kalıyor. Isınmamak için işlemciyi sınırlıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sa. Oynadığım oyunda PC kendini 85 dereceye ulaştığı an sınırlıyor ve 62 dereceye kadar zamanla düşürüyor. Oyun bilgisayarı olmasına rağmen. Bu ayarı değiştirmenin bir yolu falan yok mu? PC daha yeni alındı neredeyse.
Depolama: SSD 500 GB.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1650.
Ekran: 60 Hz.
İşlemci: Intel(R) Core i5-9300hf 2.40 GHz.
RAM: 8 GB.
(PC'nin sadece %30'u falan dolu depolamanın)

Ek olarak RAM kullanımı Full sabit Max 5 10 MB arası değişiyor. Sabit 62 derecede kalıyor. Isınmamak için işlemciyi sınırlıyor.

Throttle stop kullanırsanız GHz'i kendi elinizle ayarlarsiniz. Programi yükleyip SS atar misiniz?

Throttle stop kullanırsanız GHz'i kendi elinizle ayarlarsiniz. Programi yükleyip SS atar misiniz?

Reis kurdum, birkaç rehber baktim, ayarladım. Sıcaklık 80 derece sabit ama CPU kullanımı 95-99'lara çıkıyor. GPU da 80 falan. Sıcaklık, CPU ve GPU değerleri normal mi yoksa bana fazla mı geliyor? Oyun içinde de işlemci kendini sınırlandırmadı.

Ama işlemci kendini sınırlandırmadı. Eskiden CPU kullanımı 40-50'lerde falandı.

Reis kurdum, birkaç rehber baktim, ayarladım. Sıcaklık 80 derece sabit ama CPU kullanımı 95-99'lara çıkıyor. GPU da 80 falan. Sıcaklık, CPU ve GPU değerleri normal mi yoksa bana fazla mı geliyor? Oyun içinde de işlemci kendini sınırlandırmadı.

Ama işlemci kendini sınırlandırmadı. Eskiden CPU kullanımı 40-50'lerde falandı.

Sorun yok değerler iyi yardımcı olmuşumdur umarım.

Reis ilk kurduğumda iyi çalışıyordu ama şu an ayarları değiştirsem bile pek bir şey etki etmiyor. Sistem sıcaklığı yine sabit 62 kaldı ve CPU kullanımı 30 40 arası değişiyor. İlk kurduğumda 100'e kadar çıkıyordu. Neden böyle olduğunu anlamadım. Bütün videoları izledim, forumları okudum ama yapamadım. Bir bilgin var mı?

43434.PNG

Reis ilk kurduğumda iyi çalışıyordu ama şu an ayarları değiştirsem bile pek bir şey etki etmiyor. Sistem sıcaklığı yine sabit 62 kaldı ve CPU kullanımı 30 40 arası değişiyor. İlk kurduğumda 100'e kadar çıkıyordu. Neden böyle olduğunu anlamadım. Bütün videoları izledim, forumları okudum ama yapamadım. Bir bilgin var mı?

Eki Görüntüle 2102322

1706650844558.png

Bd prochot aç set multipler aç 41 de durursa 4.1 GHz demek 35 de durursa 3.5 GHz demek disable Turbo'yu kapat bd prochot kiminde açık durması lazım kiminde kapalı kendinde nasıl iyiyse test et ona göre açık dursun.

@BORSA KAPLANI55 işlemcinin kullanımının yükselmesi iyi bir şey değil, insanları yanlış yönlendirmeyin. CPU kullanımının çok yüksek olması darboğaza sebep verir. GPU'nun yüksek olması lazım.

@metehanertm disable Turbo tikini kapatın, bd prochot tiki başlangıçta nasılsa öyle kalsın. Başka bir şeyi kurcalamayın şimdilik.

TS Bench açıp 120M'den 960M'e alın, testi başlatın, o sırada yanda limits ekranı da açık olsun. Test bitmeye yakın; ana ekran, TS Bench ve limits kısmının ekran görüntülerini atın, bekliyorum.

Cihazın modeli ne bu arada?

Son düzenleme:
@BORSA KAPLANI55 işlemcinin kullanımının yükselmesi iyi bir şey değil, insanları yanlış yönlendirmeyin. CPU kullanımının çok yüksek olması darboğaza sebep verir. GPU'nun yüksek olması lazım.

@metehanertm disable Turbo tikini kapatın, bd prochot tiki başlangıçta nasılsa öyle kalsın. Başka bir şeyi kurcalamayın şimdilik.

TS bench açıp 120M'den 960M'e alın, testi başlatın, o sırada yanda limits ekranı da açık olsun. Test bitmeye yakın; ana ekran, TS bench ve limits kısmının ekran görüntülerini atın, bekliyorum.

Cihazın modeli ne bu arada?

Nerede işlemci kullanırsa iyi ekran kartı daha çok kullanırsa kötü dedim?

Geri
Yukarı