i5 9400F 1660 Super sistemde AC: Odyssey FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

MiracGazi

Hectopat
Selamün aleyküm dostlar.
Sistem:
Ekran kartı: TUF 3 1660 Super O6C.
İşlemci: i5 9400F.
RAM: 16(8x2) 2666MHz.
SSD: 480.
The Witcher 3 Ultra, Bannerlord Ultra, World War Z Ultra, Mortal Kombat 11 Ultra, Doom, Dying Light, GTA 5.
Saydığım tüm oyunları Ultra ayarlarda hiç kasmadan çok güzel şekilde oynadım fakat.
Assassin's's Creed Odyssey'i Epic Games'ten aldım. Yükledim oyunu. Oyun Ultra ayarlarda 1440X900 çözünürlükte oynuyorum. Oyundayken.
Isı değerleri ekran kartı en fazla 67 işlemci en fazla 73'ü gördü.
Ortalama 60 70 arası FPS alıyorum. Oyunda bazen FPS düşmesi yani takılmalar oluyor. Arada sırada bazen 1 saniyeliğine bazen 3-5 saniyeliğine oluyor.
İşlemci kullanımı: Genelde yüzde.
Ekran kartı da genelde 97 98 95.
Nedense Ubisoft bir diğer oyununda böyle oldu mesela Ghost Recon Breakpoint'te de böyle arada FPS dropları giriyordu.
Ekran kartı Driver'ları güncel
Neden böyle AC Odyssey'de droplar giriyor. Acaba optimizasyonla mı alakalı ekran kartı driverlarıyla mı ya da Epic Games'le mi?
Düşüncelerinizi alabilir miyim?
Not: Ölçümler MSI Afterburner programıyla yapılmıştır.

Son düzenleme:
@MiracGazi

Eki Görüntüle 638910

Masaüstü sağ tık -> NVIDIA denetim masası -> 3D ayarları yönetilmesi -> DSR - çarpanlar.
Buradan tüm kutucuklara tik at.

Kardeşim dediklerini yaptım. Oyunda çözünürlük 1440X900.dlsnin olması için.
Çözünürlüğü mü değiştireceğim. Yoksa senin dediğini yapsam kendiliğinden olacak mı?

Oyundayım ve dls seçeneği görmedim.Çözünürlük ayarlarında da bişey görmedim.açıklayabilir misin.

Çözünürlük ayarlarında 1440x900'den daha yüksek çözünürlüklerin aktif olması gerekiyor, o kısmı manuel olarak tek tek yükselterek görmeye çalışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı