i5 9400F GTX 1050 Ti sistem nasıldır?

Daha fazla  
Selamlar.

8 senelik bir bilgisayar vardı, işlemcide aşırı ısınma sorunu ile yenilememiz gerekti. Haliyle RAM ve anakartta yeniledik.

Anakart ASUS H310M-K
İşlemci Intel Core i5 9400F
RAM 2666 MHz 8 GB X2

Gerisi eski (GeForce GTX 1050 Ti dışında)
650W güç kaynağı ve o zamandan kalma kasa ve monitör var.

Darboğaz, uyumsuzluk gibi sorunlar olur mu?

Kingston 125 GB SSD var uyar mı, aparat VA gerekir mi?

O zamandan kalan 2 fan ve bu kasa ile sorunsuz güzel çalışır mı?

EA3635D9-D776-41B7-94B5-2290BCE1A925.jpeg

O zamanların eski dev Gaming kasalarından.
Monitör ise AOC E2470SW.

Mobilim, yazım hataları olduysa kusura bakmayın.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görmemişim yapabileceğim bir eleştiri de ölü sokete yatırım yapmış olmanız keşke 10. nesil Intel veya Ryzen tabanlı bir sistem kursaydınız.

Fotoğrafı harici siteye yüklemek yasak diye biliyorum. Ceza yememek için buraya yüklerseniz güzel olur. İ5 9400F çok rahat GTX1050 Tİ ekran kartını besler. 16GB RAM günümüz için yeterli. Darboğaz ve uyumsuzluk olmaz.

Fotoğrafı harici siteye yüklemek yasak diye biliyorum. Ceza yememek için buraya yüklerseniz güzel olur. i5 9400F çok rahat GTX1050 Ti ekran kartını besler. 16 GB RAM günümüz için yeterli. Darboğaz ve uyumsuzluk olmaz.

Çok teşekkürler. Peki görmüş olduğunuz eski kasa sorun yaratır mı? İyi midir? Arkasında ki fanla beraber 1-2 yan fan daha takmayı düşünüyorum. Soğutmada eksiklik, sistemin ömrünü kısaltma gibi bir şey olur mu?
Güç kaynağı fazlasıyla yeterliymiş. 300 küsur takılı Gaming kasalarda. Geniş ve Gaming kasa ama eski ve sistem yeni olacak :) çok şey değişmiş o zamandan bu yana. Hava akışı sağlama yeni kasalar vs. sıvı soğutma düşünüyordum vazgeçtim hakkında 1-2 makale okuduktan sonra.
SSD hazırda bekliyor SATA 3 bağlantılı, hard diskden geçiş yapıdam SSD'ye direkt bağlayabilir miyim yoksa aparat gerekir mi?
250 TL fiyatı vardı zamanında aldığımda kutusu yok, şu an galiba o ürüne bakıyorum ve 120 GB 520 MB okuma 320 MB yazma. Yeterli midir?

1 Haftadır kullanamadım bilgisayarı, eve gitmeden alınıcak parça, aparat ya da daha iyi bir SSD var mı? Yoksa direkt oyun keyfine başlayabiliyor muyuz? :)

Çok teşekkürler.

@Yılmaz Tiritoğlu
Kasanın önü mesh mi? SSD'yi direkt takabilirsiniz. 120GB oyun için pek yeterli gelmez ama Windows + bazı uygulamalar için yeterli. SSD takmak için sata kablosu lazım ama anakart kutusunda vardır. Çok ısınmadığı sürece bileşenlerin ömrü kısalmaz.

@DaTTeBayoTheFrog maalesef bilgim yok, resim çekip atamıyorum. Desteklenmeyen URL uyarısı veriyor. Ön tarafı bombeli ve noktalı, LED fan var. Ama çıkabilir tampon tarzında bir ön kısmı mevcut. Cooler Master marka. GTA V vb. oyunlar olmayacak zaten. LoL - CoD4 gibi oyunlar olacak. Ki gene uzun vadeli olsun dersek 250 GB yeterli midir? Okuma/Yazma hızı iyi mi?

@Yılmaz Tiritoğlu
Önemli olan IOPS değeri yani rastgele okuma/yazma hızı. Sizin attığınız değerler sıralı okuma yazma hızı. Yazma hızı biraz düşük gibi geldi ama sorun olmaz. Kullanmanıza bağlı olarak 250GB yeterli olur. Ön taraf delikli ise hava alır diye tahmin ediyorum.

@Yılmaz Tiritoğlu
Önemli olan IOPS değeri yani rastgele okuma/yazma hızı. Sizin attığınız değerler sıralı okuma yazma hızı. Yazma hızı biraz düşük gibi geldi ama sorun olmaz. Kullanmanıza bağlı olarak 250GB yeterli olur. Ön taraf delikli ise hava alır diye tahmin ediyorum.

Çok teşekkürler hocam. Toshiba OCZ TR200 serisi 3.0 SATA nasıl olur? 79.000 IOPS mevcut.

Geri
Yukarı