i5 9400F - GTX 1650 sistem kaç TL eder?

Rexie

Kilopat
Makaleler
7
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar. YKS'ye az bir vaktim kaldı. Dikkatimi dağıttığını düşündüğüm için sistemimi satmayı düşünüyorum. Net bir karar verirsem diye fiyat hakkında bir fikir sahibi olmak istiyorum. Sistem şu şekilde:
  • PNY GTX1650 (10 ay garantili)
  • i5 9400F (3 ay garantili)
  • MSI H310M Pro-VDH Plus (3 ay garantili)
  • 2x8 2600MHz OEM RAM (3 ay garantili)
  • Xigmatek 650W 80Plus Silver PSU (3 ay garantili)
  • 480GB Turbox SSD (3 ay garantili)
  • Kasa marka model bilmiyorum ön tarafı cam 4 Rainbow fanlı bir kasa.
Ekipmanlar.
  • Rm 344 165Hz monitör (10 ay garantili)
  • Galax sonar 02 (18 ay garantili)
  • Gamepower Warlock compact red Switch (içini açıp bir şeyler denediğim için garantisi yok.)
  • Rampage smx R47 (10 ay garantili)
Sistemi 1.5 sene önce hazır sistem olarak almıtşım. Geçtiğimiz sene mart ayında ekran kartını satarak monitör ve 1650 almıştım. Birçok parçanın garantisinin azalması ve ekipmanların iyi olmamasından dolayı piyasaya baktığımda kendi fikrimce ortalama 8K bir fiyat biçtim. Lazımsa gereken testleri yapıp buraya atabilirim. Ölücülük yapmaya gerek yok. Letgo'da ne sistemlere 10k fiyat biçiliyor. Milleti kazıklamakta istemem ama dediğim gibi ölücü olmaya da gerek yok.

Hocam 1650'nin durumunu bir araştır. Çok kullanılan bir ekran kartıysa (özellikle miningde) 7-8-9 artık sistemin ömrüne ve kullanım oranına bağlı satarsın. Gerçi şimdi fark ettim sisteminde az da olsa garantin varmış ve ekipmanları da satmak istiyorsan 10'bile çıkabilir hocam. Doların fiyatı malum.

RX 6400'ün çıkışından sonra GTX 1650 sistemleri elden çıkarmak biraz zorlayacak gibi. Bence kasa ve ekipmanları ayrı satın. Kasa 6 bin civarı eder gibi duruyor.

RX 6400'ün çıkışından sonra GTX 1650 sistemleri elden çıkarmak biraz zorlayacak gibi. Bence kasa ve ekipmanları ayrı satın. Kasa 6 bin civarı eder gibi duruyor.

6400, 1650'nin tırnağı bile olamaz. 6500XT sistemler 9, 10K civarında satıldığı için monitör de dahil olan sistemime böyle bir fiyat biçtim. Hala NVIDIA fanboylarının soyunun tükenmemesinden de faydalanmak istiyorum.

Selamünaleyküm arkadaşlar. YKS'ye az bir vaktim kaldı. Dikkatimi dağıttığını düşündüğüm için sistemimi satmayı düşünüyorum. Net bir karar verirsem diye fiyat hakkında bir fikir sahibi olmak istiyorum. Sistem şu şekilde:
  • PNY GTX1650 (10 ay garantili)
  • i5 9400F (3 ay garantili)
  • MSI H310M Pro-VDH Plus (3 ay garantili)
  • 2x8 2600MHz OEM RAM (3 ay garantili)
  • Xigmatek 650W 80Plus Silver PSU (3 ay garantili)
  • 480GB Turbox SSD (3 ay garantili)
  • Kasa marka model bilmiyorum ön tarafı cam 4 Rainbow fanlı bir kasa.
Ekipmanlar.
  • Rm 344 165Hz monitör (10 ay garantili)
  • Galax sonar 02 (18 ay garantili)
  • Gamepower Warlock compact red Switch (içini açıp bir şeyler denediğim için garantisi yok.)
  • Rampage smx R47 (10 ay garantili)
Sistemi 1.5 sene önce hazır sistem olarak almıtşım. Geçtiğimiz sene mart ayında ekran kartını satarak monitör ve 1650 almıştım. Birçok parçanın garantisinin azalması ve ekipmanların iyi olmamasından dolayı piyasaya baktığımda kendi fikrimce ortalama 8K bir fiyat biçtim. Lazımsa gereken testleri yapıp buraya atabilirim. Ölücülük yapmaya gerek yok. Letgo'da ne sistemlere 10k fiyat biçiliyor. Milleti kazıklamakta istemem ama dediğim gibi ölücü olmaya da gerek yok.
Kasa ortalama 6000 civarı olabilir. Diğer parçalarla da 8000TL normal duruyor.

6400, 1650'nin tırnağı bile olamaz. 6500XT sistemler 9, 10K civarında satıldığı için monitör de dahil olan sistemime böyle bir fiyat biçtim. Hala NVIDIA fanboylarının soyunun tükenmemesinden de faydalanmak istiyorum.
Şuan 8500TL civarına RX 6500XT'li PC toplanabiliyor. RX 6400 önümüzdeki birkaç ay içerisinde hem ucuzlayacağını hem de gelecek güncellemelerle performansının arttırılacağını düşünüyorum. Dediğim gibi kasanız 6 bin civarı eder ekipmanlarınızda 2-2.5 bin arası eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı