i5-9400F GTX 1660 Super sistem için yükseltme tavsiyesi

us1991

Decapat
Daha fazla  
Selam. EA FC 2024 oyununu rahatça oynayabilmek için sistemimi yükseltmek istiyorum. Belli bir bütçem yok. Biriktire biriktire yavaş yavaş sistemimi yükseltmeyi hedefliyorum. Şu anki sistemim: 1660 Super i5 9400F H310M h2.0 8 GB RAM.

Bir adet 8 GB lik ram daha eklenip, varsa imkan İ7 işlemciye geçilebilir bence. Ekran kartının yeterli geleceğini düşünüyorum.

Parçalarınızı daha detaylıca, kasa ve güç kaynağınızda dahil olarak yazarsanız, hepimiz sana daha iyi yardımcı olabiliriz.

Parçalarınızı daha detaylıca, kasa ve güç kaynağınızda dahil olarak yazarsanız, hepimiz sana daha iyi yardımcı olabiliriz.
İletiyorum hocam.

Güç kaynağıma şuanda bakamıyorum sanırsamç

Baktım,750W High Power.

Bir adet 8 GB lik ram daha eklenip, varsa imkan İ7 işlemciye geçilebilir bence. Ekran kartının yeterli geleceğini düşünüyorum.
Ben de ilk RAM yükseltmeyi düşünüyorum fakat kullandığım RAM bir kaç site dışında hiçbir sitede satılmıyor. Satılan yerlerde de fiyatı yüksekti en son.

Baktım,750W High Power.

Ben de ilk RAM yükseltmeyi düşünüyorum fakat kullandığım RAM bir kaç site dışında hiçbir sitede satılmıyor. Satılan yerlerde de fiyatı yüksekti en son.

Elinizdeki RAM'i satıp 2 adet 8GB RAM alabilirsiniz.

Sonrasında ise işlemcinizi yükseltin. Ekran kartını önce yükseltirseniz, işlemciniz darboğaz yapar. Maksimum RTX 2060 kaldırır bu işlemci. Sonrası darboğaz. İşlemci olarak 9700F tercih edilebilir.

Son olarak ekran kartınızı yükseltirsiniz. Mesela RTX 4060.

Elinizdeki RAM'i satıp 2 adet 8GB RAM alabilirsiniz.

Sonrasında ise işlemcinizi yükseltin. Ekran kartını önce yükseltirseniz, işlemciniz darboğaz yapar. Maksimum RTX 2060 kaldırır bu işlemci. Sonrası darboğaz. İşlemci olarak 9700F tercih edilebilir.

Son olarak ekran kartınızı yükseltirsiniz. Mesela RTX 4060.
Anakart değişmeme gerek yok dimi hocam

Bir de alabileceğim daha uygun bir işlemci var mı hocam

Hocam son olarak da 2x8 mi yoksa 1x16 mı daha mantıklı

Son düzenleme:
Anakart değişmeme gerek yok dimi hocam

Bir de alabileceğim daha uygun bir işlemci var mı hocam

Hocam son olarak da 2x8 mi yoksa 1x16 mı daha mantıklı

Anakart'ı yükseltirseniz çok daha iyi olur. Ama anakart yükselteceğiniz zaman işlemci ve RAM'i de aynı anda almalısınız. Biraz para biriktirdiğinizde yeniden konu açın, yardımcı olalım.

Ayrıca çift kanal performansı etkilediğinden 2x8GB almak daha mantıklı olur.

Hocam şuanda bütçem 2x8 almaya rahat yetiyor. Ama yazdığınız işlemci için biraz yolum var gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı