i5 9400F için uygun ekran kartı

Yusuf178

Kilopat
Yakın bir zamanda i5-9400F ve RTX 2060'lı bir sistem almayı düşünüyorum. Fakat işlemcimin ileriye dönük olmasını istiyorum (ekran kartı vs. upgradeleri için). Sizce i5-9400F'nın besleyebileceği maksimum ekran kartı hangisidir? Upgradeler için yeterli midir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
İ5 9400F üstü alabileceğin işlemci en az 1900 TL fiyat ile i5 9600k yanında Z serisi anakart alman lazım onlarda gereksiz pahalı 1000 TL üstü. Ayrıca soğutucu alman lazım en az 300 TL flan.
Bence 1250 TL fiyat ile 9400F gayat yeterli bir işlemci B360 uygun fiyatlı bir anakart alırsın yanına soğutucu masrafıda yok yanınada Rtx 2060 aldımı gayet besler.

Genelde okuduğum yorumlarda ''eğer sistemini uzun süre upgrade etmeyeceksen i5-9400 ama ileride upgrade yapmak için alıyorsan i5 8400 al'' diye yorumlar gördüm. O sebepten sordum.
Saçma ve yanlış bir yorum olmuş kim yaptıysa. i5 9400F daha ucuz ve daha yeni nesil ne gibi artısı olabilir 8400 almanın ayrıca ne gibi bir upgradeden bahsetiyorsun. Düz bir işlemci aldığın için anakartın B serisi olacak büyük ihtimal K ibareli işlemcileri kullanamıyacan Z serisi anakartın olmadığı için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı