i5-9400F ile H310M PRO-VD PLUS Anakart uyumu

Rules1232

Decapat
Arkadaşlar ben bu ikiliyi almayı düşünüyorum. İnternette çalışması için BIOS güncellemesinin yapılması gerektiğini yazmışlar. Güncellemeyi kendimiz yapabiliyor muyuz? Bir de anakart 2133 MHz RAM desteklediğini yazmışlar. 3000 MHz RAM alsam XMP ile 3000 MHz olarak kullanabilir miyim? İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben bu ikiliyi almayı düşünüyorum. İnternette çalışması için BIOS güncellemesinin yapılması gerektiğini yazmışlar. Güncellemeyi kendimiz yapabiliyor muyuz? Bir de anakart 2133 MHz RAM desteklediğini yazmışlar. 3000 MHz RAM alsam XMP ile 3000 MHz olarak kullanabilir miyim? İyi günler.
O anakartini alirsan bios güncellemen gerekir. Anakart en fazla 2666 mhz ram takılır. 3000 mhz takip 2666 mhz da çalışacaktır. Bios uğraşmam diyorsan b365 anakart alabilirsin.

Bende de aynı işlemci var B365 kullanıyorum. H alma bence.

O anakartini alirsan bios güncellemen gerekir. Anakart en fazla 2666 mhz ram takılır. 3000 mhz takip 2666 mhz da çalışacaktır. Bios uğraşmam diyorsan b365 anakart alabilirsin.
Anakartlara baktımda aralarında 100 tl falan fark var fazla değil mi?
H310 ve B360-365 anakartların 2666Mhz'e kadar bellek desteği vardır. B365 serisi anakart alırsan işlemci için BIOS güncellemesi yapmana gerek kalmaz.

H310 anakart alsam BIOS güncellemesi yapmak zor mu?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı