i5 9400F işlemci için soğutucu tavsiyesi

Cyberpsychosis

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Night City
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Ekran kartı
MSI RTX2070
İşlemci
i5 9400F
@PinkFloydx @Mansion Bilgisayarı Ağustos 2019'dan beri aktif bir şekilde oyun oynayarak kullanıyorum ve darboğaz veya beslememe gibi bir durumla karşılaşmadım. Tavsiyeniz için teşekkürler fakat günümüz dolar kuru nedeniyle bahsettiğiniz eylemi gerçekleştirmem pek mümkün değil maalesef.

İndirim ile kesinlikle bu.
Kredi kart limitim 1300 TL maalesef onun üstünde alışveriş yapamıyorum.

@PinkFloydx @Mansion bilgisayarı ağustos 2019'dan beri aktif bir şekilde oyun oynayarak kullanıyorum ve darboğaz veya beslememe gibi bir durumla karşılaşmadım. Tavsiyeniz için teşekkürler fakat günümüz dolar kuru nedeniyle bahsettiğiniz eylemi gerçekleştirmem pek mümkün değil maalesef.

Kredi kart limitim 1300 TL maalesef onun üstünde alışveriş yapamıyorum.

Yok darboğaz için değil. O işlemcinin gitgide ömrü azalıyor o yüzden. RAM'Inız 8 ise 16 ya falan yükseltirsiniz. Bence soğutucu olarak bunu alın geçin derim. Oldukça fazlasıyla yeter.

Zaten 1300 TL ile sıfır 10. nesil işlemci ve anakart satın alınamaz. Yüksek ısı problemi varsa soğutucu olarak @Mansion'un önerdiği kule tipi soğutucu işinizi görür.

Son düzenleme:
2070 i o işlemci besleyemez. İşlemci ve anakartı satıp. 10.nesil işlemci ve anakart alın. Soğutma parasını mantıklı bi şekilde değerlendirin.
1080p gibi alt standart kalitede sadece 'CPU' tabanlı modern triple A oyun(lar) oynadığını nereden biliyorsun? Belki bu tarz senaryolarda render scale aktif hale getirip 1350p/1440p gibi sanal çözünürlüklerde darboğazsız görsel bir şölen yaşıyordur. Zaten GPU tabanlı senaryolarda genel anlamda ucu ucuna da olsa besleyebilecek kapasitesi var o işlemcinin. Aşağı yukarı stok 9600K/3300X ayarında performans verebiliyor. Arkadaşın ihtiyacı yok ve memnunsa ne gereği var değil mi?

Isınma sorunu söz konusuysa konu dahilinde işlemci soğutucusuna odaklanmak daha mantıklı gibi..

Zaten 1300 TL ile sıfır 10. nesil işlemci ve anakart satın alınamaz. Yüksek ısı problemi varsa soğutucu olarak @Mansion'un önerdiği kule tipi soğutucu işinizi görür.

1300TL eklenecek, diğer 9400F ve anakartı çöpe mi atılacak?

Geri
Yukarı