i5 9400F işlemci için soğutucu tavsiyesi

İ5 9400f + büyük ihtimal b365 anakart... Sat ikisini 1500-2000 tl den. Al üstüne 10400f ve anakart toplam 3000 tl. 1000 tl ye herşey çözülür.

@kitty_assassin, mesajımda ifade ettiğim bazı spesifik modern triple A veya online oyunlarda 'sadece 1080p'de oluşacak olan işlemci odaklı darboğazlar sizin için rahatsızlık verecek boyuttaysa 9400F satıp ikinci elde tıpkı benim de şu an kullandığım gibi ikinci el i7-8700 veya 9700(F) gibi alternatiflere bakılabilir. Aksi takdirde GPU odaklı yapımlarda ULTRA ayarlar genel anlamda bu ikili için yeterli olacaktır, darboğazın aman aman hissedildiği veya yaşandığı bir ikili değil.

Sıcaklık sorunu varsa @Mansion önerdiği gibi bir ortalama kule tipi bir soğutucu yeter de artar o işlemci için. Zaruri ihtiyaçlarınız hangi yöndeyse ilk önce onlara yönelin..

Son düzenleme:
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim üzere işlemci soğutucu tavsiyesi istedim. Darboğaz veya FPS problemi yaşamıyorum her şeyi ultra'da 1440p oynayabiliyorum. Tüm oyunlarda ultra'da 100 FPS altına düşmüyorum yani problemim fps değil. İşlemci soğutucumun yeterli olmadığını düşündüğüm için stok fanı değiştirme kararı aldım. Tek fanlı olanlara bakmıyorum kule tipi soğutuclara bakıyorum. Lütfen yorumlarda şunu şunu sat onun yerine bunu al tarzı tavsiyelerde bulunmayın.

İri kıyım bir soğutucu olduğu için önce kasana sığdığından emin ol.

Test sonuçları başarılı.

Yeni konular

Geri
Yukarı