i5 9400F işlemci ile 1080P'de darboğaz yapmayacak en iyi ekran kartı hangisi?

KnightfallVader

Centipat
Daha fazla  
i5 9400F işlemci ile 1080P'de darboğaz yapmayacak en iyi ekran kartı hangisidir? RTX 3060 Ti veya RTX 3060 bu işlemci ile uyumlu çalışır mı?

Şu an elimde RX 570 Armor 4G OC ekran kartı var. Anakart olarak: Prime H310M-K r2.0 var

İşlemcimi değiştirmeyi düşünüyordum ama sanırım bu anakart daha iyi bir işlemciyi desteklemiyor, anakartı değiştirirsemde tüm sistemi değiştirmek zorunda kalacağım ve bu daha da masraf çıkaracak. Bildiğim kadarıyla çift kanal RAM darboğazı az da olsa hafifletiyormuş. Sizce seçebileceğim ve işlemcide darboğaz yapmadan çalışabilecek en uygun ekran Kart'ı nedir? Güç kaynağı 600W.

i5 9400F işlemci ile 1080P'de darboğaz yapmayacak en iyi ekran kartı hangisidir? RTX 3060 Ti veya RTX 3060 bu işlemci ile uyumlu çalışır mı?

Şu an elimde RX 570 Armor 4G OC ekran kartı var. Anakart olarak: Prime H310M-K r2.0 var

İşlemcimi değiştirmeyi düşünüyordum ama sanırım bu anakart daha iyi bir işlemciyi desteklemiyor, anakartı değiştirirsemde tüm sistemi değiştirmek zorunda kalacağım ve bu daha da masraf çıkaracak. Bildiğim kadarıyla çift kanal RAM darboğazı az da olsa hafifletiyormuş. Sizce seçebileceğim ve işlemcide darboğaz yapmadan çalışabilecek en uygun ekran Kart'ı nedir? Güç kaynağı 600W.
RTX 3060 ile aşırı darboğaz yaşarsınız. GTX 1660 Super falan olur o karta.

RTX 3050 de darboğaz yapmaz gibi geldi.

O islemci RTX 3060 seviyesinde ekran kartini cogu senaryoda beslemesi gerek. Kısmı darbogaz yapsa da biraz guncel ekran karti alin ki uzun gitsin. Butceni bilmiyorum fakat 10k dolaylarinda RTX 4060 alinabilir.

RTX 3050 de darboğaz yapmaz gibi geldi.

RTX 2060'i sikintisiz besliyor zaten. 3050 ne ki?

O islemci RTX 3060 seviyesinde ekran kartini cogu senaryoda beslemesi gerek. Kısmı darbogaz yapsa da biraz guncel ekran karti alin ki uzun gitsin. Butceni bilmiyorum fakat 10k dolaylarinda RTX 4060 alinabilir.

@NorinRadd aynı işlemci ile 2060 dengi RX 5600XT kullanıyor ve düşünemeyeceğiniz kadar darboğaz yapıyor. Ben de R5 2600X ile GTX 1080'de bazı oyunlarda darboğaz yaşıyorum. Bunlara bakılarak 3060 beslemesi gerek denilmez maalesef.

Son düzenleme:

RTX 3050 daha güçlü değil mi?

1660 Ti falan olabilir hocam ama ona harcayacağım masrafa üzülürdüm onun yerine komple sistemi AM4 geçirirdim biraz daha para biriktirip. Oyunları yüksek ayarlarda oynayarak darboğazı azaltabilirsiniz ama RAM mevzusunu ilk defa duyuyorum açıkçası.

@NorinRadd aynı işlemci ile 2060 dengi RX 5600XT ile düşünemeyeceğiniz kadar darboğaz yapıyor. Ben de R5 2600X ile GTX 1080'de bazı oyunlarda darboğaz yaşıyorum. Bunlara bakılarak 3060 beslemesi gerek denilmez maalesef.

Tamamen besliyor demedim ona bakarsan. Cogunlukla besliyor demisim. Darbogaz yapan ekran karti alsin ki ilerleyen zamanlarda grafik yuku artacak yeni oyunlar cikacagi icin darbogaz seviyesi indirgeyecek. Ileriye donuk olmasi sartiyla RTX 4060 alirdim.

RTX 3050 veya 2060 olabilir ama onlar da ultra grafik ayarında yapmaz. FPS az olunca ayar kısmak isteyeceksin ve darboğaz başlar. En iyisi sistemi olduğu gibi satıp sıfır yeni sistem almak.

RTX 3050 daha güçlü değil mi?
Hayır GTX 1660 Super/Ti seviyesinde bit kart RTX 3050. Fiyatını kesinlikle hak etmeyen, gerek hazır sistemde gerek tek başına kesinlikle fiyatına göre çok kötü bir kart.

Tamamen besliyor demedim ona bakarsan. Cogunlukla besliyor demisim. Darbopaz yapan ekran karti alsin ki ilerleyen zamanlarda grafik yuku artacak yeni oyunlar cikacagi icn darbogaz seviyesi indirgeyecek. Ileriye donuk olmasi sartiyla RTX 4060 alirdim.
i5 9400F 2060'ı bile belirli oyunlarda besleyemiyorken 3060 diyorsunuz ve 4060 öneriyorsunuz.

Geri
Yukarı