Çözüldü i5 9400F PC'ye Big Sur Kurulumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

stockrimsn

Centipat
Daha fazla  
RAM
2x 8GB RAM
SSD veya HDD modeli
M.2 SSD + SATA 3 SSD + HDD
Ekran kartı
GTX 1660 Gaming X
Anakart
MSI B365M PRO-VH
İşlemci
i5 9400F
Bilgisayarıma macOS kurmak istiyorum. YouTube kanalında yapıldığı gibi Monterey kurmaya çalıştım ancak ekran kartım desteklenmiyormuş. Düzgün bir EFI klasörü de bulamamıştım. Big Sur kurulabilir mi? Harici bir yerden EFI dosyası indirmem gerekir mi? Gerekirse neler yapmam lazım nasıl kuracağım? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz MacOS'un hiçbir sürümünü desteklemiyor maalesef. İlla kurmak istiyorum diyorsanız grafik hızlandırma çalışmayacaktır. Bu da kasmalara ve takılmalara sebep olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sanal bilgisayara kuruyorum ama gerçekten çok kötü performans veriyor. En ufak hareketinde kasıyor. Ayarları mı yanlış yaptım yoksa neden bulamadım. Ben de bilgisayara kurmak istiyordum ama o da olmuyormuş :(

Sanal bilgisayara kuruyorum ama gerçekten çok kötü performans veriyor. En ufak hareketinde kasıyor. Ayarları mı yanlış yaptım yoksa neden bulamadım. Ben de bilgisayara kurmak istiyordum ama o da olmuyormuş :(

Eklenti paketini kurdunuz mu? Eğer kurduysanız kasmalar bir nebze de olsa gider.

Eklenti paketi sunucu hatası veriyor. Harici bir yerden indirdim şimdi kuruyorum. Mac arayüzünü falan çok seviyorum. Windows 11 için skinpack'inin 5 dolar olması canımı sıktı ben de bilgisayarımda kullanmak istiyordum.

Eklenti paketi sunucu hatası veriyor. Harici bir yerden indirdim şimdi kuruyorum. Mac arayüzünü falan çok seviyorum. Windows 11 için skinpack'inin 5 dolar olması canımı sıktı ben de bilgisayarımda kullanmak istiyordum.

Hocam maalesef onun hakkında bilgi sahibi değilim. Yeni konu açarsanız daha iyi olur.

İşlemci konusunda bir sıkıntı yok, kurulum yapılabilir ama GTX 16XX kartların macOS'in hiçbir sürümüyle desteği yok. Yine de kurulum yaparsınız ama donanım hızlandırma çalışmaz. Yani ister High Sierra, ister Mojave, ister Big Sur, ister Monterey kurun, hiçbirinde donanım hızlandırma çalışmayacak. Windows'ta sürücü kurulmamış gibi kasmalar, donmalar yaşayacaksınız ama çok daha kötüsü.
Uyumlu olup olmadığını nerden anlıyoruz?
Bu rehberlerden destekli donanımlar ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Geri
Yukarı