i5 9400F RTX 2060 sisteme görüntü gelmiyor

Merhabalar. Bugün yeni bir sistem kurdum. Tüm parçaları sıfır olarak güvenilir ve en ucuz olan sitelerden satın aldım. Montajını donanım arşivi'nin "Detaylı Bilgisayar Toplama Rehberi 1 - Üst Seviye Oyun Bilgisayarı" videosundaki gibi yaptım. Sistemi topraklı prize taktım, ekran kartından monitöre giden DisplayPort kablosunu bağladım, güç kaynağı düğmesini açtım, monitörüde topraklı prize taktım ve monitörün düğmesini açtım. Her şeyin eksiksiz olduğuna eminim. Bilgisayarın güç tuşuna bastığım anda bilgisayar bileşenlerinin ve kasanın her şeyi çalışmaya başladı fakat ekrana en ufak bir görüntü gelmedi. Belki bileşenler birbirini tanıyacak diye bekledim yine bir şey değişmedi. Sistem daha sıfır. Sizce ne yapmalıyım?

Sistem:

• Monitör: ASUS VP228QG 75 Hz 1 ms.
  • Bilgisayar kasası: Cooler Master Masterbox MB520 650W 80+.
  • Anakart: Gigabyte B365M h.
  • Işlemci: Intel Core i5 9400F.
  • Bellek: 2 tane Kingston HyperX Fury 8 GB 2666 MHz DDR4.
  • Ekran kartı: Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 2060 OC 6 GB GDDR6 192 Bit.
  • Depolama: Kingston A2000 500 GB M.2 SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Bugün yeni bir sistem kurdum. Tüm parçaları sıfır olarak güvenilir ve en ucuz olan sitelerden satın aldım. Montajını donanım arşivi'nin "Detaylı Bilgisayar Toplama Rehberi 1 - Üst Seviye Oyun Bilgisayarı" videosundaki gibi yaptım. Sistemi topraklı prize taktım, ekran kartından monitöre giden DisplayPort kablosunu bağladım, güç kaynağı düğmesini açtım, monitörüde topraklı prize taktım ve monitörün düğmesini açtım. Her şeyin eksiksiz olduğuna eminim. Bilgisayarın güç tuşuna bastığım anda bilgisayar bileşenlerinin ve kasanın her şeyi çalışmaya başladı fakat ekrana en ufak bir görüntü gelmedi. Belki bileşenler birbirini tanıyacak diye bekledim yine bir şey değişmedi. Sistem daha sıfır. Sizce ne yapmalıyım?

Sistem:

• Monitör: ASUS VP228QG 75 Hz 1 ms.
  • Bilgisayar kasası: Cooler Master Masterbox MB520 650W 80+.
  • Anakart: Gigabyte B365M h.
  • Işlemci: Intel Core i5 9400F.
  • Bellek: 2 tane Kingston HyperX Fury 8 GB 2666 MHz DDR4.
  • Ekran kartı: Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 2060 OC 6 GB GDDR6 192 Bit.
  • Depolama: Kingston A2000 500 GB M.2 SSD.

Öncelikle Sisteminiz Hayırlı olsun. Ekrana görüntü gelmemesinin birçok sebebi olabilir.
En temelinden yapmanız gereken HDMI çıkışlarını ve monitör ü kontrol edin

Anakart BIOS sürümü güncel, sistemi televizyona bağlayıncada gelmiyor görüntü, farklı görüntü kabloları ile olmuyor ve elimde OEM AMD Radeon RX 460 ekran kartı var onu taktım yine olmadı.

Sorun ekran kartında ve monitörde değil ise bence kesinlikle ya RAM sorunludur ya da BIOS güncel değildir. Bir de tüm kabloları iyice kontrol et, yanlış yere yanlış kabloyu takmış olmayasın.

Geri
Yukarı