i5-9400F Görüntü gelmiyor

Şenolcan Karaer

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarima ekran gelmiyor, bilgisayara Windows 10 Pro kurdum fakat biraz da BIOS'dan overclock yaptim. Oldu, açıldı. Sonrasinda Microsoft Store giremeyince CMD komutunu açtım, yönetici olarak şunu yazdım. Wscollet.exe diye bir anda hata sorunu ekrani verdi. Kapandi bilgisayar, üstüne 3 kez reset atti daha sonrasinda açilmadi. BIOS pili cikardim; denedim, olmadi. Her şeyi denedim yani. Yarın da işlemciyi çıkaracağım; tekrar deneyeceğim, sizce sorun ne olabilir?

Anakart: ASUS TUF Gaming B360M PLUS GAMING.
İşlemci: i5-9400F.

Bilgisayarima ekran gelmiyor, bilgisayara Windows 10 Pro kurdum fakat biraz da BIOS'dan overclock yaptim. Oldu, açıldı. Sonrasinda Microsoft Store giremeyince CMD komutunu açtım, yönetici olarak şunu yazdım. Wscollet.exe diye bir anda hata sorunu ekrani verdi. Kapandi bilgisayar, üstüne 3 kez reset atti daha sonrasinda açilmadi. BIOS pili cikardim; denedim, olmadi. Her şeyi denedim yani. Yarın da işlemciyi çıkaracağım; tekrar deneyeceğim, sizce sorun ne olabilir?

Anakart: ASUS TUF Gaming B360M PLUS GAMING.
İşlemci: i5-9400F.

Sanırım tek seçenek temiz kurulum yapmak.

Artı -1 Eksi
Konu sahibi bile ne dediğini bilmiyor ki. 9400F'e OC yaptığından bahsediyor.
Ben konuyu tam olarak okumadım fakat okuyunca da pek bir şey olmadı. Birkaç gariplik gördüm.
Orası da doğru. Hadi Z anakart olsa RAM'lere yaptı diyeceğim ama B çipsetlerde hiçbir şeye yapılmıyor. En iyisi cevap beklemek. :D

Sanırım tek seçenek temiz kurulum yapmak.
Hocam ekran gelmiyor sistem klavye bile gelmiyor hic bisey gelmiyor
Konu sahibi bile ne dediğini bilmiyor ki. 9400F'e OC yaptığından bahsediyor.
Ben konuyu tam olarak okumadım fakat okuyunca da pek bir şey olmadı. Birkaç gariplik gördüm.
İşlemci OC yapmadım hocam bios biraz hizlandirdim.
Sanırsam Windows kurulumunda bir problem olmuş baştan temiz bir kurulum yapın. Yada problem işlemci kaynaklı olabilir.
Malesef bilgisayarim açilmiyor yani ekran gelmiyor :(

Geri
Yukarı