i5 9400F + RTX 2060S veya R5 3600 + RX 5700 sistemleri

SerkanTürk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Uzun süredir araştırma yapıyorum ve aşağıya yazacağım iki sistem arasında kaldım. Genel olarak bunları kasa şeklinde aldığımızda daha uygun geliyor bana. Tab'i sizin bildiğiniz başka yerlerden daha uygun toplanabilirse belirtin lütfen. Sistemlerin biri Intel diğeri AMD. Ben hiç masaüstü bilgisayar kullanmadım hep laptop kullandım. Kullandığım laptoplarda çoğu zaman AMD idi ve ekran kartı yanma sorunlarıyla karşılaştım hep. 3 laptopumun 3'ündede ekran kartı yandı. İlk masaüstü bilgisayar olacağı için bu konuda AMD biraz tedirgin ediyor beni. 1080P oyun oynayacağım için genel olarak ben ısı düşüklüğü ve stabiliteyi önemsiyorum FPS'de önemli tabii.

1-Ilk sistem bu Intel in. Anakart 2666 MHz destekliyor o konuda kafam karışık. Bu sistemde 2666 MHz az mı olur ve oyunlarda FPS düşüşü çok mu yaşanır. Kasa olarak ta öneriniz varsa dinlerim.

1- Diğer sistem AMD nin. 7 nm olması çok cazip geldi. Ama bunu sistemde ne kadar uyguladılar bilmiyorum. Ekran kartını Sapphire'ye değiştireceğim.

Ekran olarak 144 Hz 24 inç monitör kullanacağım. Genel olarak oyun ve film izlemek için alıyorum. OC falan hiç bilmiyorum. Ama araştırarak yapabilirim uzak değilim o konuya. OC yorumlarınızıda bekliyorum.

Sonuç olarak bu iki sistemden birini uzun süre kullanmayı düşünüyorum. Beni stabiliteden ve ısı yönünden mağdur etmeyip FPS yönünden de yüksek olan sistemi arıyorum. Sizce hangisi daha makul. İkisinin fiyatı da aynı. Yaptığınız değişikliklerle birlikte yorumunuzu merak ediyorum. İlk toplama sistem olacağı içinde @Recep Baltaş kardeşimden de bir yorum bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı