i5 9400F - RTX2060S GTA 5 testi nasıl?

psikoz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, sanırım darboğaz sıkıntısı yaşıyorum, oyunun hiçbir ayarı ile oynamadan 1080P'de çalıştırıyorum, sizce değerler nasıl? Herhangi bir FPS düşmesi vs yaşamıyorum, değerler 10 25 dakikalık oynanış değerleridir.

i59400F.
B365m PRO-VH
RTX 2060S.
HyperX 16 GB Black Fury.

Değerleri yorumlarsanız mutlu olurum çok bir bilgim yok, bundan önce de konu açtım darboğaz olmaz demişlerdi değerler GTA 5 için bu şekilde normal midir?

Dosya Ekleri

• Untitled.png
    Untitled.png
    150,1 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:
Normal değerler. Bu FPS işini görüyorsa dert edilecek bir şey yoktur. Daha güçlü işlemci ile daha fazla FPS alınabilir ama edeceğin masrafa değmez.

Bir site vardı bu parçaları girdiğiniz size tüm bilgileri veriyordu ama hatırlamıyorum üzgünüm.

O siteler çöp, referans alınmasına gerek yok.

Normal değerler. Bu FPS işini görüyorsa dert edilecek bir şey yoktur. Daha güçlü işlemci ile daha fazla FPS alınabilir ama edeceğin masrafa değmez.

O siteler çöp, referans alınmasına gerek yok.
Darboğaz denilen kuyruklu yılan yok değil mi hocam gayet standart bu şekilde sisteme zarar vermez değil mi?

Darboğaz denilen kuyruklu yılan yok değil mi hocam gayet standart bu şekilde sisteme zarar vermez değil mi?

Bu yaşadığın darboğaz zaten. Intel bunu kendi sitesinde çok güzel açıklamış.

"Bir bilgisayar bağlamında, darboğaz, iki bileşenin maksimum kapasitesindeki farklılıklardan dolayı diğer donanımların potansiyelini sınırlayan bir bileşeni ifade eder"

Ama bunu tabii ki tek bir oyuna indirgeyemeyiz yoksa atıyorum Valorant, GTA IV baz alsaydık tüm sistemlerde "darboğaz" vardır derdik. Kimi oyunun (GTA IV) optimizasyonu çok kötüdür ve belli bir FPS'in çizilmesine izin vermez, kimi oyunda üflesen FPS çıkar (Valorant) bu nedenle ekran kartı tam gücünde 1000 FPS çizecek bile olsa piyasada 1000 FPS çizdirecek işlemci bulamazsın.

Önceki mesajımda da dediğim gibi makul FPS'ler ve akıcı bir oyun deneyimi yaşıyorsan kullanımları dert etmene gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı