Çözüldü i5 9400F RX 6600 sistemde görüntü yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sydraaa

Hectopat
Yer
Bursa / Eskişehir
Daha fazla  
Ekran kartım geldi GT730'u cıkartıp yerine taktım vidaladım bilgisayar şalterini açtım kırmızı ışık yaktı sonra güç kablosu çektim arkadan şimdi ilk sefer güç gelip fanlar dönüyor sonra görüntü yok. DP ve HDMI denedim ikisinde de sinyal yok. PSU mu yetersiz acaba?
Ekleme yapıyorum, güvenli modda DDU ile NVDIA driverını sildim.

RX6600.
i5 9400F.
8 GB RAM 3200MHz.
650W PSU.
ASUS H310M k r2.0

Çözüm
Hocam boot yapılabilecek aygıt bulunamadı diyor sanırım. Fakat sata information kısmında 2 diskimda gözüküyor.

Sanıyorum Windows hala Legacy kaldığı için görmüyor, bunu kaçırmışım. Şimdi RX 6600'le geri Legacy'e geçsek tekrar boot etmeyebilir, o zaman da GT 730'a geri dönüş lazım aşağıdaki rehberi uygulamak için. Windows'a geçmek için BIOS'ta değiştirdiğimiz her şeyi eski haline getirmen gerekecek sonra bunları uyguladıktan sonra da 6600 desteklediği haline.

Sen dilersen bunları yavaş yavaş yap, en azından kartın arızalı/ölü olmadığını öğrendik. Bu legacy yüzünden yeni kartı tanımıyor göreceğin üzere.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bugün arkadaşım AMD ayarlarını yaptı Valorant'a bir girdim hocam 70 160 80 dönüp duruyor. Moralim bir düştü size anlatamam. Arkadaşım hatta şey bile dedi karttan sorun düşünüyorsan bize getir takalım dedi. Onda da RX6600 var. Öyle içime oturmuştu şu an sular serptiniz. Technopat'ın ne kadar güzel bir forum olduğunu hiç karşılıksız saatlerdir bana yardım eden sizden tekrar öğrenmiş oldum. İyi ki varsınız hocam tekrardan çok teşekkürler.

Rica ederim. Ben senin yerinde olsam 2x8 GB RAM yükseltmemi yapar, SSD yoksa SSD takarım. Bir de üzerine diski silerek tertemiz bir format atarım, bu neden önemli uzun süre legacyde kalmış, iyice şişmiş bir Windows performansı kısar.

Muhteşem bir yükseltme yapmışsın ama tek başına yeterli değil. Tüm sistemi mükemmeleştirirsen o videolardaki performanslar neyse aynısını alırsın. İleride farklı bir sorunun olursa yazabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı