R5 5600 - RX 6600 sistemde görüntü yok

Watch1q

Decapat
Daha fazla  
Merhaba yeni sistem topladım kendim montaj yaptım sadece güç kaynağıni takmadım eski güç kaynağı takili
İşlemci Ryzen 5 5600.
Ekran kartı Sapphire Pulse RX 6600.
RAM şu an 16 GB Kingston Fury 16 daha ekleyeceğim.
Anakart B450M-A Pro Max
Sistemi kendim topladım güç kaynağı NZXT yarı modüler
C550 550W 80+ Bronze.
Monitör arkasında DVI ve VGA girişi vardı HDMI DVI dönüştürücü aldim halla aynı
@Berkay Kiraz.

Güç kaynağı yarın gelecek sorununu orada olduğunu düşünüyorum inşallah anakarta zarar vermedim veya kabloları yanlış taktım bilgisayarci çağırdım yarın gelecek umarım sorun çıkmaz ya da ekran kartı monitöru desteklemiyor.

B450 anakartlarda 5000 serisinin çalışması için güncelleme gerekiyor. Yapmadıysan sorunu başka yerde aramana gerek yok.

Bir bilgisayarcıda düşük nesil işlemci ara, takıp güncellesin. Ya da servise gönder.

Bütün parçaları tek tek çıkarıp eski anakarti takıp BIOS güncellemesi mi yapmam gerekiyor yani yoksa B450M anakartim kalmasi mi gerekiyor eski ekran kartıni takip mi güncellemem gerekiyor mu bana kusura bakmayın tek tek yazabilir misiniz?

Hocam üste yazdığım parçaların hepsini kasaya yerleştirdim güç kaynağı hariç güç kaynağı eski
Güç kaynağı yetersiz olsa sistem hiç açılmaz ya da açılsa da aniden kapanır. Dolayısıyla sistem açılıyor, ışıklar ve fanlar dönüp ekrana görüntü gelmiyorsa BIOS'dur sorun.

B450 anakartlarda 5000 serisinin çalışması için güncelleme gerekiyor. Yapmadıysan sorunu başka yerde aramana gerek yok.

Bir bilgisayarcıda düşük nesil işlemci ara, takıp güncellesin. Ya da servise gönder.

B450 anakartım var işlemcim R5 5600X taktığım anda görüntü geldi BIOS'u güncellememişti GameGaraj.

B450 anakartım var işlemcim R5 5600X taktığım anda görüntü geldi BIOS'u güncellememişti GameGaraj.
Demek ki BIOS sürümünüz 5600X için uyumlu olan bir sürümdeymiş.

Bütün parçaları tek tek çıkarıp eski anakarti takıp BIOS güncellemesi mi yapmam gerekiyor yani yoksa B450M anakartim kalmasi mi gerekiyor eski ekran kartıni takip mi güncellemem gerekiyor mu bana kusura bakmayın tek tek yazabilir misiniz?
Sadece işlemciyi çıkartıp yerine eski nesil bir işlemci takıp görüntü aldıktan sonra BIOS güncellemelisiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı