i5 9400F sistem donuyor ve kendini yeniden başlatıyor

Mauro Icardi

Picopat
RAM
ballıstıx 16 gb
SSD veya HDD modeli
crucıal 1tb
Ekran kartı
geforce rtx 2060
Anakart
asus model bilmiyorum
İşlemci
intel core i5 9400f 2.90 ghz
Merhaba arkadaşlar, bundan yaklaşık 1 ay önce 5 senelik PC ilk mavi ekranını verdi sonra bu 2 oldu 3 oldu neyse 2 hafta falan geçti. Şükür şu ana kadar mavi ekran yok ama şimdi de PC donup yeniden başlatıyor kendini. 1 saat önce falan normal yutubda takılırken ekran gitti sonra seste gitti birkaç saniye sonra sonra ben manuel olarak yeniden başlattım. Ondan sonra bir sıkıntı olmadı, açıldı 1 el CS girdim tam maç bitti ana ekrana atacak PC dondu. Sonra kendini yeniden başlattı, bu arada bu mavi ekran başladığından beri PC bayağı yavaşladı, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isıdanda olabilir Windows olay görüntüleyiciyisini aç orada önemli kısmında bir şey yazıyorsa onum fotoğrafını at aynı şey bana da olmuştu PSU bozulmuştu öyle düzelttim sanada aynısı olur demiyorum ama kontrol etmekte fayda var.

Minidump dosyalarınızı paylaşır mısınız?

Buyurun hocam

Isıdanda olabilir Windows olay görüntüleyiciyisini aç orada önemli kısmında bir şey yazıyorsa onum fotoğrafını at aynı şey bana da olmuştu PSU bozulmuştu öyle düzelttim sanada aynısı olur demiyorum ama kontrol etmekte fayda var.

Sanmıyorum dostum oyunlarda 75'ten yukarı çıkmıyor her 5 6 ayda bir kaliteli macun sürerim fan bloğunu temiz tutarım ısı yüzünden olamaz yani

Buyurun hocam.

Sanmıyorum dostum oyunlarda 75'ten yukarı çıkmıyor her 5 6 ayda bir kaliteli macun sürerim fan bloğunu temiz tutarım ısı yüzünden olamaz yani.

Siz olay görüntüleyiciye baktınız mı orada önemli falan yazıyormu oda önemli sorun varsa PC'de olay görüntüleyicide çıkıyor hata ortaya.

Önemli yazmıyor kanka hiçbir yerde.

Yazmıyorsa o zaman arkadaşın dedi gibi minidumpla buluncak sorunun minidumpdan anlamam ama umarım sorunun çözülür benim sorunuma benzer oldundan sorunun yardımci olayım demiştim ama sorun orada gözükmüyorsa tek çare minidump gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı