i5 9400F sistem parça uyumu

518385

Hectopat
Oyun için masaüstü bilgisayar topluyorum. Para olmadığı için ekran kartı ve kasa olmayacak bir süre uzay montaj ile kullanacağım. Sonrasında kasa ve ekran kartı alacağım ama bu bileşenler nasıl ve yeterli mi sizce? Yorumlarınızı bekliyorum. SSD bende zaten olduğu için almama gerek yok. Extra almam gerekenler nedir?(bütçe ekran kartı olmadan Max 2500TL sonradan alacağım için böyle bir karar verdim. Steam PUBG için alıyorum aslında ekran kartı olmadığı için kaldırmayacağını şu an için biliyorum. )

İşlemci: i5 9400f ( ikinci el tercih ediyorum ekonomi dolayısıyla mecbur. Daha uygun fiyata daha iyisi olursa lütfen yazın. )
RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB(2x8GB) 3000MHz DDR4 Ram( doğru olmayabilir ismi )
Anakart: Gigabyte B 450M
PS: Frisby FOEM 500W Power Supply (FPS-G50F12B)

9. nesil anakart ve işlemci tavsiye etmiyorum. İleriye dönük olmaz. AMD sistem tavsiye ederim. PSU kötü, tavsiye etmem.

Maximum 2500 TL maalesef ekran kartı SSD ve kasa olmasına gerek yok hocam. İleride güncellerim elime para geçtikçe. Zorlarsam 2750.

RAM olarak bunu alın.
PSU olarak bunu alın.
İşlemci ve anakart olarak da bunları alın mis sistem 🙂

RAM olarak bunu alın.
PSU olarak bunu alın.
İşlemci ve anakart olarak da bunları alın mis sistem 🙂

İkinci el olarak alsam ve daha üst modellerini neredeyse aynı fiyata alsam hata mı etmiş olurum? Teşekkür ederim bu arada :) .

Geri
Yukarı