i5 9400F sistem toplanır mı?

İyi olmayı bırak, çalışabilecek bir sistem bile değil.
Anakart uyumsuz soketli, kasa berbat, SSD berbat, işlemci ölü soketli, 8GB RAM, yüksek seviye olmaya çalışan işlemciye (Ki işlemci de güçlü ama saçma, c/t sayısı saçma sapan ve önü açık değil. Soketi de ölü aynı zamanda.) GT 1030 takmışsınız.
Neresinden tutsak elimizde kalıyor bu sistem. Bütçenizi belirtin, sistem tavsiyesi yaparız.

Eğer bütçesi 6000 TL civarlarında ise benim blogumda yazan APU sistemlerden birisi olur mu? İki tane var bu arada bakarsanız ikisine de bakmanızı rica ederim.

Ben pek mantıklı bulmuyorum tamam belki günümüz işlemcilerinden 3 nesil işlemcilerden daha performanslı olma ihtimali olabilir 5.nesil APU'larla pek ilgilenmiyorum fakat sistem toplarken ekran kartı bana göre işlemciye göre daha odaklı olmalı.

Bu penguenadam v2'yi bütçeye göre oldukça beğendim sıkıntı yok da 6000TL bütçe ile APU sistem alınmaz o paralara 1650 sistemler oluyor çok daha performanslı.
Peki ya V2 onun için nasıl olur ? Daha performanslı bir şey bulabilir miyiz ? Mesela ekran kartı olan bir sistem.

Peki ya V2 onun için nasıl olur? Daha performanslı bir şey bulabilir miyiz? Mesela ekran kartı olan bir sistem.

Buluruz şu an stok yok ama bahsettiğim sistemin haftaya gelir.
Ve ya işlemci anakart SSD vs ekran kartı dışında tüm parçaları oluşturup ekran kartını 2.el de önerebilirsin.

Peki ya V2 onun için nasıl olur ? Daha performanslı bir şey bulabilir miyiz ? Mesela ekran kartı olan bir sistem.
Olabilir ancak 5500-6000₺ gibi bir bütçede R5 5600X ile hemen hemen aynı performans veren R5 5600G işlemcili bir sistem alınıp ilerde işlemcinin yanına çok daha iyi bir ekran kartı almak en mantıklı olan seçenek bence.

1.i5 11400F almak daha mantıklı
2.Ekran kartının performansı zayıf ama o size bağlı daha sonra değiştirirsiniz.
3.Çoğu arkadaş SanDisk SSD Plus'un kronik soruna sahip olduğu söylüyor.
4.Kasanın isminden hayır yok zaten.
5.AMD anakartı ile Intel anakartını siz bir mi sanıyorsunuz?
Bütçem 5K ÖNEREBİLECEĞİNİZ bir SİSTEM VARMI
Dolar 10 olacak sen "5k'ye sistem var mı abiğğ" diyorsun.

Ekonominin kalitesine bak sen....

Yeni konular

Geri
Yukarı