i5 9400F sistem vs. 10400F sistem

Bütçe
4500-5500
Attığım sistemlerden birisini almanız daha iyi olur kendiniz toplarsınız zaten kolay, kendi kasanızı toplarken ki zevk bambaşka :D
Bence sizin orada paylaştığınız 3600'lü sistem gayet iyi ama 1800TL'ye 1650S bulunabilmesinden şüpheliyim. Normal 1650 bile gayet yeterli gelecektir aslında.

Verdiğiniz iki alternatifte bu okuduklarımdan sonra mantıklı görünüyor. Gaming gecesi hangi sitenin acaba?

İncehesap, ortalama 1600-1900 TL bandında GTX1650s ve RX 5500 XT geliyor ikisini de alabilirsiniz ama bildiğim kadarıyla NVIDIA ekran kartları render da daha önde.
@serkanizma bütçenizi en fazla ne kadar yapabilirsiniz size çok daha uzun ömürlü ve render canavarı toplayabiliriz.

Tüm verileri yarın değerlendirip bir sistem toplayayım burada paylaşayım. Sizlerinde onayını aldıktan sonra da siparişi vereyim. İlginize çok teşekkür ederim arkadaşlar

Teşekkür ederim ekran kartında ne kadar ucuza kaçabilirim performansı çok bozmadan. Çünkü 1650S çoğu sitede yok görünüyor.

O yüzden Gaming gecesi diye belirttim hocam ve o kartın ederi 1900'den fazla değil bu bile çok fazla bu performansa ama neyse :D
her cuma akşamı saat 10 ile 12 arasi Gaming gecesi oluyor.

Alternatif 1;
Toplam 3900TL kalan 1600TL'nin 200TL civarı üstüne ekleyerek Gaming gecesinden GTX1650s alabilirsin veya.

Alternatif 2;
Patriot Viper Steel 8 GB 3200MHz DDR4 PVS48G320C6 Bellek Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 2 adet RAM.
Toplam 3950TL üstte dediğim gibi 1650S alabilirsiniz, isterseniz üstteki sistemdeki SSD'yi altaki ile değiştirip 150TL civarı ucuza alırsınız tercihim 2.sistem

Merhaba Hocam bir kaç gündür iki sistemi araştırıyorum. Fiyatlar ateş pahası 1660s ekran kartı neredeyse bulunmuyor. Gaming gecesinde de pek istediğim ürünler çıkmadı. Şu sistemi gördüm bu sistem nasıl acaba?

Merhaba hocam birkaç gündür iki sistemi araştırıyorum. Fiyatlar ateş pahası 1660S ekran kartı neredeyse bulunmuyor. Gaming gecesinde de pek istediğim ürünler çıkmadı. Şu sistemi gördüm bu sistem nasıl acaba?

SSD'den tut kasaya sakın bulaşma fiyatı da pahalı illa i510400F+RX 5500 XT isterim dersen atıyorum sistemi.
(2adet)

Toplam 5500 TL ekran kartı tek fanlı olmasına rağmen attığınız sistemden kat kat daha iyi bileşenlere sahip.

Yeni konular

Geri
Yukarı