Çözüldü i5 9400F Sistem vs Teknobiyotik P2

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mdemir7

Centipat
.

.

İkisinin de fiyatları aynı. Sizce hangi sistem daha iyidir?

Teknobiyotik'in sisteminde PSU 80+ ve kaliteli bir marka, Vatan'da ise rampage var. Uzak durulması gereken bir marka. Ayrıca P2.5'un kasasının hava akışı mükemmel,işlemci soğutucusu kaliteli. R3 3300X'in tekli/çift ve 8 çekirdek performansı daha iyi.

Teknobiyotik'in sisteminde PSU 80+ ve kaliteli bir marka, Vatan'da ise rampage var. Uzak durulması gereken bir marka. Ayrıca P2.5'un kasasının hava akışı mükemmel,işlemci soğutucusu kaliteli. R3 3300X'in tekli/çift ve 8 çekirdek performansı daha iyi.
Bencede teknobiyotik p2 çok daha mantikli

Vatan Bilgisayar üzerinden satılanı uzman bomba imhacısı değilsen alma.
Teknobiyotik üzerinde satılanın kasasını Dark Guardian ile değiştir daha büyük çünkü.

.

.

İkisinin de fiyatları aynı. Sizce hangi sistem daha iyidir?
Teknobiyotik sistemi daha iyi. Özellikle kasa ve PSU yönünden çok daha iyi. Soğutucu vermeleri de bir avantaj. İşlemci, RAM ve ekran kartı performansı olarak zaten benzerler.

AMD olmasından dolayı çok sıcak bakamıyordum aslında bu yüzden bana Vatan'daki daha yakın gelmişti fakat bu kadar kişinin Teknobiyotiktekini önermesi aklımı karıştırdı şu an.

AMD olmasından dolayı çok sıcak bakamıyordum aslında bu yüzden bana Vatan'daki daha yakın gelmişti fakat bu kadar kişinin Teknobiyotiktekini önermesi aklımı karıştırdı şu an.
Soğutucu güzel. Ayrıca 3300X gayet performanslı işlemci. Dediğim gibi 9400F'i tek/çift/8 çekirdek performansında geçiyor. Yani hem oyun oynarken hem render, yayın yaparken daha iyi performans alırsınız. Bütçeniz esnekse soğutucuyu Dark Freezer x126 yapabilirsiniz. Ya da başka siteden sistem toplayabiliriz tam bütçe verirseniz.

Soğutucu güzel. Ayrıca 3300X gayet performanslı işlemci. Dediğim gibi 9400F'i tek/çift/8 çekirdek performansında geçiyor. Yani hem oyun oynarken hem render, yayın yaparken daha iyi performans alırsınız. Bütçeniz esnekse soğutucuyu Dark Freezer X126 yapabilirsiniz. Ya da başka siteden sistem toplayabiliriz tam bütçe verirseniz.

İnternette izlediğim oyun performanslarında iki işlemci kafa kafayaydı aslında. Bende bunu görünce Intel olması daha mantıklı olur diye düşündüm. Onun dışında bir de Teknobiyotik'teki ekran kartının Galax olması biraz soru işareti bıraktı bende. Sonuçta ASUS'u biliyoruz tanıyoruz. Benim eski laptopumda asustu çünkü memnundum. Kasa ve güç kaynağı olarak P2 önde evet. Ekstra işlemci soğutucu da aynı şekilde. Bilemiyorum çok kararsız kaldım :)

Bu arada bütçem maximum 6000TL.

Geri
Yukarı