i5 9400F sistemde Windows 10 kurulmuyor ve mavi ekran hatası veriyor

süleyman 32

Zeptopat
Daha fazla  
Anakart
B365m pro
İşlemci
İ5 9400f
Temiz USB oluşturdum yine aynı RAM anakart PSU ekran kartı kontrol edildi çalışıyor işlemciyi test edemedim yeni SSD taktım 20 sefer falan aç kapa yapınca Windows kurulum ekranı geldi. Bıraksam 2-3 saat dönüyor sadece Windows 11 yüklüydü format atayım dedim. Gitti bir daha gelmedi format ekranında donuyor. Fotoğraftaki mavi ekranı verdi.

Dosya Ekleri

• IMG_20240523_004121.jpg
    IMG_20240523_004121.jpg
    278,5 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20240523_004259.jpg
    IMG_20240523_004259.jpg
    98,2 KB · Görüntüleme: 17
BIOS sürümün nedir

Son sürüm anakartı servise yolladım sıkıntısı yok dediler vatandan almıştım işlemci herhalde ya 2.el almıştım SSD Windows kurup takdım buna 20 30 sefer aç kapa yaptım masaüstü geldi 10 saniye sonra dondu tamamen BIOS'da derecesi 30 civarı CPU'nun ama BIOS'da donma yapmıyor onun harici başka RAM PSU ekran kartı denedim aynı işlemci bulamadığım için deneyemedim.

O halde CPU'da sorun olabilir dediğin gibi. Masaüstüne ulaşabiliyorsan net sonuç için AIDA ve OCCT ile CPU Testleri'de yapabilirsin.

Masaüstü daha gelmedi gelsede bir yere tıklamadan donuyor hocam acaba diyorum ekran kartı hatalarını USB bir yazılım atarak anakarta bağlayıp soruna bakıyorlar ya hatayı bulmak için PC'deki arzayı bende anakarta bir USB bağlayıp tespit etme gibi bir yazılım var mı acaba araştırdım da bulamadım.

DPC watchdog ihlali hatası çoğunlukla SSD'li bilgisayarlarda ve harici aygıtlarda olmak üzere donanım uyumluluk sorunlarından kaynaklanır, ancak yeni bir bileşen yüklediğinizde her zaman gerçekleşmez. Bu aynı zamanda bir sürücü eksik olduğunda veya farklı uygulamalar arasındaki yazılım çakışmalarında da meydana gelebilir.

Masaüstü daha gelmedi gelsede bir yere tıklamadan donuyor hocam acaba diyorum ekran kartı hatalarını USB bir yazılım atarak anakarta bağlayıp soruna bakıyorlar ya hatayı bulmak için PC'deki arzayı bende anakarta bir USB bağlayıp tespit etme gibi bir yazılım var mı acaba araştırdım da bulamadım.
%100 bir şey demek zor. O 2 donanımı bir şekilde test etmen gerek maalesef. Bir bilgisayarcıda test edebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı