i5 9400F sıvı soğutma önerisi

O halde işlemciye custom sıvı soğutma yapıp hazır eliniz değmişken PSU'yu da 1200W civarı bir şey seçebilirsiniz.(!)

Bütçe tabii ki sıkıntı. Neye göre öneri yapacağız? Sana önerdiğim ürün pahalı gelirse "Bu pahalı geldi, daha ucuz bir şey önerin." diyeceksin.
sıvı soğutma için 1400tl bütçem var

Sıvı soğutma için 1400TL bütçem var

Ama sıvı soğutmaya hiç hiç gerek yok yani kaç dereceye çıkıyor ve montaj sorunu yok mu? Macunu da değiştirebilirsin belki fazla kalın olmuş olabilir ya da eksik her neyse yükte kaç derece? Sıvı soğutma olarak PF240 öneririm sanırım üst taraf 240mm destekliyor.

sıvı soğutma için 1400tl bütçem var
Eğer 1400 TL bütçen varsa 800 TL'ye şunu alabilirsin ama kesinlikle yakın zaman da o PSU'yu değiştir Rampage PSU'ya her an bir şey olabilir.

Ama sıvı soğutmaya hiç hiç gerek yok yani kaç dereceye çıkıyor ve montaj sorunu yok mu? Macunu da değiştirebilirsin belki fazla kalın olmuş olabilir ya da eksik her neyse yükte kaç derece? Sıvı soğutma olarak PF240 öneririm sanırım üst taraf 240mm destekliyor.

Dediklerini dikkate alacağım dostum İtopya'da çalışan bir yakınım var ona baktırmaya götüreceğim.

Eğer sıvı soğutmada ısrarcıysanız bu iki modelden biri tercih edilebilir:

Fakat bu kadar para vermenize gerek yok aslında, bu ürün de işinizi görür.

Kasanızın CPU soğutucu desteği ile ilgili bir bilgiye ulaşamadım, bu hava soğutmayı desteklemesi için en az 158 mm desteği olması lazım. Aklınızda bulunsun.

Kasanızın radyatör desteği ile ilgili de bir bilgiye ulaşamadım. İki farklı boyutta seçenek sunuyorum, uyumluluk için Rampage ile iletişime geçmeniz gerekebilir.

Geri
Yukarı