i5 9400F ve 1660 Ti düşük FPS sorunu

otantikçocuk32

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1660 Ti ve i59400F sahibiyim ama CS:GO'da nedense adamla kapışırken 140 falan alıyorum, başkaları daha fazla alıyor. Bu sorunlar diğer oyunlar için de geçerli, ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dikey eşitleme kapalı değilse kapatın.Oyuna girdiğinizde konsolu açın ve fps_max 0 yapın.Son olarak Nvidia denetim masasından performans moduna alın.
Ryzen 5 2600 Gtx 760 8 GB Singel Ch 3200 Mhz ram ile ben bile +200 fps alıyorum 1440*900 her şey açıkken.1660 ti içinden geçmesi gerekiyor.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    74,7 KB · Görüntüleme: 58
  • fps.png
    fps.png
    239 KB · Görüntüleme: 51
  • dikey.png
    dikey.png
    111,1 KB · Görüntüleme: 70
  • gtx760.png
    gtx760.png
    734,9 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleme:
Dikey eşitleme kapalı değilse kapatın.Oyuna girdiğinizde konsolu açın ve fps_max 0 yapın.Son olarak Nvidia denetim masasından performans moduna alın.
Ryzen 5 2600 Gtx 760 8 GB Singel Ch 3200 Mhz ram ile ben bile +200 fps alıyorum 1440*900 her şey açıkken.1660 ti içinden geçmesi gerekiyor.
hocam orda bende zaten 280 falan alıyor sadece çatışırken birde performansa alıyorum görüntü değişmiyor
Ben de i5 9400F, 1660Ti sistem dizmeyi düşünüyorum, genel olarak memnun musun? Pc'nin diğer özellikleri ne? Kasa vs. 1660Ti hangi model?
memnunum kesinlike oneririm 1660ti dual oc
Oyuniçi ayarlarınızı değiştirerek denediniz mi?
denedim değişmiyor
Ben de i5 9400F, 1660Ti sistem dizmeyi düşünüyorum, genel olarak memnun musun? Pc'nin diğer özellikleri ne? Kasa vs. 1660Ti hangi model?
1660ti dual oc ekran kartı i59400f biliyosun zaten 8 gb ram 1 tb harddisk 120 gb ssd xigmatek kasa 3 fanlı

Hocam bende CS:GO oynamıyorum fakat sizin dediğiniz ayarı yapsam yani NVIDIA Denetim Masası' ndan oyunlarda FPS artışı olur mu?

Hocam bende CS:GO oynamıyorum fakat sizin dediğiniz ayarı yapsam yani NVIDIA Denetim Masası' ndan oyunlarda FPS artışı olur mu?
Çoğu kişi bu ayarları öneriyor.Her ne kadar oyun içerisinden ayarları düşürseniz bile varsayılan kart profili ''kalite'' olduğu için gpu önceliğini kaliteye veriyor ve oyun performansı yani fps kaybı yaşanıyor.FPS artışı ve anlık donma-takılma probleminiz varsa önerebilirim.Zaten hatırı sayılır bir fps alıyorsanız grafik kalitenizin düşeceğini tekrar belirtmek isterim.

Bende de 1660Ti var. Nvidia profilimi kalite olarak değiştirdim. 1080p en yüksek ayarlarda 200'ün (bazı karamboller hariç 😄😄) altını görmedim.

İşlemcim Ryzen 5 2600 ve güç ayarlarının dengeli modda olmasına rağmen senden yüksek FPS alabiliyorsam ve başka oyunlarda benzer bir sorun yaşamıyorsan oyuniçi ayarlarında bir problem olduğunu düşünüyorum.

Çoğu kişi bu ayarları öneriyor.Her ne kadar oyun içerisinden ayarları düşürseniz bile varsayılan kart profili ''kalite'' olduğu için gpu önceliğini kaliteye veriyor ve oyun performansı yani fps kaybı yaşanıyor.FPS artışı ve anlık donma-takılma probleminiz varsa önerebilirim.Zaten hatırı sayılır bir fps alıyorsanız grafik kalitenizin düşeceğini tekrar belirtmek isterim.
Hocam valla Ets 2' de çok oyunculu da 80 alıyorum. Düşük FPS' min sebebi birazda işlemcim hocam. Çok eski işlemci kullanıyorum hocam.

Merhaba
Sistemin güzel bence fakat 8gb ram uymamış bence ve ram bellekler dual(çift) kanal tercih etmen ciddi performans artışı sağlar bende i5 9400f ve msı gtx 1650 armor var 240 en düşük 330 fps arası csgo fps alıyorum bios gaming mod açık xmp ram modu açık konumda grafik ayarları performans ta oyun grafik ayarları fxxaa açık gölge ve doku düşük k. Yumşatma 2x ve diğeri 2x ayarlarda ve gayet akıcı ve dropsuz fps max 200 yapınca var problemi de yaşanmıyor fps max 0 da ise oyun içi var problemi oluyor nedenini bilmiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı