i5 9400F ve 1660 Ti Sistem Toplama Tavsiyesi

Daha fazla  
Sistemim şu şekildedir, bir tıkla sipariş verip alacağım.

İşlemci;
Intel Core i5 9400F Soket 1151 2.9GHz 9MB Önbellek 6 Çekirdek 14nm İşlemci | ITOPYA

Anakart;
MSI MAG MAG Z390M MORTAR Intel Z390 9th Gen Intel Soket 1151 DDR4 4400MHz(O.C.) HDMI DP Anakart | ITOPYA

RAM;
GSKILL 16GB (2X8GB) TRIDENT Z RGB LED DDR4 3200Mhz CL16 Dual Kit Ram F4-3200C16D-16GTZR | ITOPYA

Kasa;
Thermaltake Versa J25 Tempered Glass RGB Edition 3x120mm MidT Gaming Kasa | ITOPYA

Ekran Kartı;
MSI Geforce GTX 1660 Ti GAMING X 6GB GDDR6 192Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı | ITOPYA

PSU;
Corsair VS Serisi VS650 650W 80PLUS PSU | ITOPYA

SSD;
TOSHIBA OCZ 240GB TR200 SATA3 2.5" SSD (555MB Okuma / 540MB Yazma) | ITOPYA

1. Anakartın RAM QVL listesine baktığımda, RAM model adının son iki hanesini bulamadım. XMP profilde sıkıntı çıkarır mı? Çıkarırsa bana anakartımla uyumlu (2x8GB) 3200 MHz RGB Dual kit RAM önerir misiniz? Teşekkürler.
RAM'in QVL listesine baktığımda, MAG Z390M MORTAR' ı görüyoruz.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    28,4 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam o anakart o işlemciye biraz gereksiz gibi duruyor. Gidip B360 güzel bi anakart aldığınız taktirde herhangi bir eksi durum yaşayacağınızı düşünmüyorum. Ayrıca SSD olarak Toshiba yerine 860 EVO öneririm.

Hocam o anakart o işlemciye biraz gereksiz gibi duruyor. Gidip B360 güzel bi anakart aldığınız taktirde herhangi bir eksi durum yaşayacağınızı düşünmüyorum. Ayrıca SSD olarak Toshiba yerine 860 EVO öneririm.

Haklısınız, fakat RAM MHz değeri düşük bir anakart almak istemiyorum. Ayrıca ileride yükseltme yapabilirim. 🙂

Anladığım kadarıyla bütçe darlığınız çok fazla değil , kullanım amacınızı paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabilirim.

Hayır, bütçe olarak bir sıkıntım yok. Çalıştığım ay, kazandığım parayla bir donanım almayı düşünüyorum. Bu arada 1660 Tİ ekran kartını Almanya'dan getirtmeyi planlıyorum.

Hayır, bütçe olarak bir sıkıntım yok. Çalıştığım ay, kazandığım parayla bir donanım almayı düşünüyorum. Bu arada 1660 Tİ ekran kartını Almanya'dan getirtmeyi planlıyorum.
Kullanım amacınız ne yönde olacak? Salt FPS üzerine mi yoksa render, photoshop , yayın + oyun olarak mı kullanmayı düşünüyorsunuz? Ayrıca RTX 2060 düşünmemenizin bir sebebi var mı?

Kullanım amacınız ne yönde olacak? Salt FPS üzerine mi yoksa render, photoshop , yayın + oyun olarak mı kullanmayı düşünüyorsunuz? Ayrıca RTX 2060 düşünmemenizin bir sebebi var mı?

Oyun ağırlıklı olmasını istiyorum. Ekran kartı hediye olarak geleceği için, fazla yüklenmek istemedim alacak kişiye. 😁
Ryzen 5 2600 veya 2600x öneririm. Daha uzun özürlü olacağından şüphem yok. :)

AMD soketli sistem toplamak istemiyorum. Çoğu oyunlarda İntel ile kıyaslandığında 20~30 FPS farkı gördüm.

Oyun ağırlıklı olmasını istiyorum. Ekran kartı hediye olarak geleceği için, fazla yüklenmek istemedim alacak kişiye. 😁

AMD soketli sistem toplamak istemiyorum. Çoğu oyunlarda İntel ile kıyaslandığında 20~30 FPS farkı gördüm.

İleride İntel %99 kullanıma çıkarken Ryzen hala %60 civarında mis gibi oyunu oynattığında anlarsınız değerini. :)

işlemciyi buradan alırsanız 300 liranız cebinizde kalır:

Alacağınız ram'leri karşılayacak daha ekonomik bir anakart:

İlla o anakartı alacaksanız itopya'dan almayın. ITOPYA piyasanın en kazık fiyatlarından mal veriyor. Hepsiburada'dan alırsanız oradan da kâr edebilirsiniz.

Alacağınız ram'i de tavsiye etmiyorum. Muhtemelen aşağıya atacağım ram ile %99 aynı bellek modüllerine sahiptir. (Micron) İki tane alırsanız yine paranız cebinizde kalır.:

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı