i5 9400F ve MSI B360M Gaming Plus uyumlu mu?

mustistaken

Hectopat
Daha fazla  
i5 9400F işlemci alacagım. MSI B360M Gaming Plus düşünüyorum, uyumlu olur mu? 8. nesil için falan diyorlar yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanabilmeniz için BIOS'un güncel olması gerekiyor. Alacağınız yere önceden sorun, BIOS güncellemesi yapabiliyorlar. Yapmıyorlarsa servise başvurmak durumundasınız.

Uyumlu fakat 9. Nesil intel işlemcinin stabilize çalışabilmesi için Intel Z390 anakartları kullanılmaya zorluyor diye bir yerde okumuştum. İleride sıkıntı yaşamamak istiyorsan 9. Nesil bir anakart alman daha mantıklı fakat burada da 9. Nesil anakart alıp gidip 9400F gibi bir işlemci kullanmakta çok abes kaçıyor en az 9600K kullanmak daha mantıklı geliyor bana.

Uyumlu fakat 9. Nesil intel işlemcinin stabilize çalışabilmesi için Intel Z390 anakartları kullanılmaya zorluyor diye bir yerde okumuştum. İleride sıkıntı yaşamamak istiyorsan 9. Nesil bir anakart alman daha mantıklı fakat burada da 9. Nesil anakart alıp gidip 9400F gibi bir işlemci kullanmakta çok abes kaçıyor en az 9600K kullanmak daha mantıklı geliyor bana.
Peki sizin bi öneriniz var mı bu anakarta hocam?

i5 9400F için fiyat performans anakartı bence şu model.
Direkt tak çalıştır 9. nesil anakartlar için BIOS upgrade derdin olmaz. Çift M2 desteği ve 4 Slot RAM. Çıkış sayısının epey fazla olması falan fiyat olarak 555 TL gayet uygun bence.
Marka msi istiyorum.
Fiyat bütçe meselesi şimdi senin baktığın anakart 600-700 arası z390 modelleri 1000 liradan başlıyor bütçe sıkıntın yoksa MSI Z390 Gaming Plus veya Z390 Tomahawk alabilirsin.
şimdi 1100 tl olan işlemciye 1000 tl anakart alamak mantıklımı komple sistemi mi? degiştirsem acaba 9. nesil olması gerekmiyor i5 olup 9400f den daha mantıklı hangi işlemci alınabilir acaba oyun için.
hocam madem öyle bu işlemciyi almıyacagım ama 9600k arasında 700tl gibi fark var daha makul işlemci varmıdır alınabilecek teşekkürler

Hocam Ekran kartı için illaha MSİ alacam desen anlarımda performansa etki etmeyen anakart için MSİ takıntısı saçma gibi. Sen cebinden çıkacak paraya baksana. Sırf MSİ diye 100-150 TL fazla vermenin ne anlamı var daha az özelliğe.
Hocam ekran kartım msi olduğu için anakartımı msi almak istiyorum ama zaten 9400f den vazgeçtim gibi abilerden cevap bekliyorum teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı