i5 9400F ve RX 570 sisteme PSU önerisi

mesutsahin95

Centipat
Kendi çapımda şöyle orta halli bir bilgisayar toplamak istedim. Ne böyle çok ölü ne de çok pahalı bir şey değil açıkçası. Parçaları tek tek aşağıda sizlerle paylaşıyor olacağım. Hem uyumluluk açısından hem de kaç Watt güç kaynağı almalıyım fikirlerinizi istiyorum.

• Anakart: MSI H310M PRO-VD Plus
  • İşlemci: Intel i5-9400F 9. Nesil Altı Çekirdek 2.90 GHz Max. 4.1 GHz
  • Ekran K: ASUS RX570 Expedition 4 GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12
  • RAM: Hi-Level 16 GB 2666MHz DDR4
  • SSD: Hi-Level 240 GB / Okuma Hızı 550 MB/s - Yazma Hızı 530 MB/S
  • HDD: Seagate 500 GB 7200/rpm 3.5"

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaliteli 450-500W bir PSU fazlasıyla yeterli olur.
SSD ve RAM konusunda Hi-Level'dan uzak durmanızı öneririm.

Kendi çapımda şöyle orta halli bir bilgisayar toplamak istedim. Ne böyle çok ölü ne de çok pahalı bir şey değil açıkçası. Parçaları tek tek aşağıda sizlerle paylaşıyor olacağım. Hem uyumluluk açısından hem de kaç Watt güç kaynağı almalıyım fikirlerinizi istiyorum.

• Anakart: MSI H310M PRO-VD Plus
  • İşlemci: Intel i5-9400F 9. Nesil Altı Çekirdek 2.90 GHz Max. 4.1 GHz
  • Ekran K: ASUS RX570 Expedition 4 GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12
  • RAM: Hi-Level 16 GB 2666MHz DDR4
  • SSD: Hi-Level 240 GB / Okuma Hızı 550 MB/s - Yazma Hızı 530 MB/S
  • HDD: Seagate 500 GB 7200/rpm 3.5"
Efendim PSU tavsiyesi istemişsiniz ancak RAM ve SSD kesinlikle değişmeli.

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Dikkate alacağım. Fakat şunu sormak istiyorum. SSD olarak Hi-Level markayı neden olumsuz olarak gördünüz ve onun yerine önereceğiniz bir model var mıdır?

Ben yıllardır dizüstü bilgisayarımda hi-level ssd kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım açıkçası.

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Dikkate alacağım. Fakat şunu sormak istiyorum. SSD olarak Hi-Level markayı neden olumsuz olarak gördünüz ve onun yerine önereceğiniz bir model var mıdır?

Ben yıllardır dizüstü bilgisayarımda hi-level ssd kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım açıkçası.
Hi-Level tıpkı Everest gibi Çin'den ürün alıp marka basıyor. Bütçeniz düşükse Crucial, Kingston, Gigabyte markalarının modellerine bakmanızı öneririm.

Kaliteli ürünlere yönelmelisiniz. SSD olarak Crucial BX500'ü önerebilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı