i5-9400F ve RX 580 sistem 1440p oyun açar mı?

2K monitörün varsa olabilir, ama 2K Low ayarlardan ziyade 1080p High ayarları tercih ederdim TF2'deki senaryo hariç. RX 580 zaten 1080p için ideal, 2K için biraz giriş seviyesi kalabilir güncel oyunlarda.

Güncel oyunları Low'da oynasam? Bir de ben pek öyle AAA oyun oynamam.

Yani, 2K Low 1080p High varken pek tercih edilesi değil bence. 2K monitöre değmez yani ekran kartına bakınca, veya yükseltme düşünüyorsan olabilir fikrimce.

AAA oyun değil Online FPS tarzı Valorant gibi oyunlarda 2K açılabilir. Zaten çok bi' grafik olmadığından sorun çıkarmayacaktır.

Yani, 2K Low 1080p High varken pek tercih edilesi değil bence. 2K monitöre değmez yani ekran kartına bakınca, veya yükseltme düşünüyorsan olabilir fikrimce.

AAA oyun değil Online FPS tarzı Valorant gibi oyunlarda 2K açılabilir. Zaten çok bi' grafik olmadığından sorun çıkarmayacaktır.
Tamam.

Ekran kartı tarafında çok ağır olmayan birçok oyunu orta/yüksek grafiklerde zorlanmadan karışık ayarlarla çalıştırabilir, hatta 8 GB modelini kullanıyorsan bu ayarların yanında dokuları kökleyebilirsin bile.

Evet 8 GB kullanıyorum. Ve sanırsam monitörü yenilediğim zaman 1440p ekran alacağım sanırım.

Geri
Yukarı