i5-9400F ve RX 590 FPS düşmesi

Erdal Bakkal

Kilopat
Daha fazla  
LoL oynarken saz oluyor ama Valorant gibi daha hareketli oyunlarda çok oluyor. Bir anda FPS düşüyor.
Sistemim:
-RX 590.
-i5 9400F.
-8 GB RAM.
Neden oluyor bu?

Test yaptım, ram baya kullanılıyor. Dediğiniz gibi o yüzden herhalde.
1601843744373.png

Ani FPS düşüşleri genelde RAM ya da depolamadan oluyor bence acilen 8 GB RAM ekleyip bir de SSD yoksa 500 GB civarı SSD almalısınız.
Normal 1 TB hard disk var.

MSI Afterburner ile değerlere bakıp bizimle paylaşın. Böyle bilmemiz çok zor. Bende 8 GB RAM kullandım ama sizdeki FPS düşüşü nasıl bir şey bilmiyoruz. Yani ani takılmalar mı oluyor? Mesela 100 iken 10'a falan mı oluyor? Takılma böyle olur çünkü. Yoksa 100'den 60-70'e mi düşüyor?

Sizinki şuanlık ram olarak gözüküyor 2. bir 8 gb ram taksan oyunlarda rahatlar çok fazla bütçen yoksa sahibinden sitesine bak 2. el aynı ram den al aynısından yok ise aynı mhz ve aynı frekans değerlerine sahip olsun.
Bana hâlâ mantıklı gelmiyor. Zaten en düşün ayarlarda oynuyorum.

Bana hâlâ mantıklı gelmiyor. Zaten en düşün ayarlarda oynuyorum.

Oyunların yüksek grafikli ayarları ile düşük grafikli ayarları RAM kullanımında fark ediyor zaten attığınız fotoğrafta 6.8 GB RAM kullanımı var geri kalan 1.2 GB Windows ve diğer programlar kullanıyor eğer arkaplanda çok program çalışıyorsa RAM kullanımı bu sebeptende yüksek olabilir Reduce Memory programı var onu bir dene istersen.

Oyunların yüksek grafikli ayarları ile düşük grafikli ayarları RAM kullanımında fark ediyor zaten attığınız fotoğrafta 6.8 GB RAM kullanımı var geri kalan 1.2 GB Windows ve diğer programlar kullanıyor eğer arkaplanda çok program çalışıyorsa RAM kullanımı bu sebeptende yüksek olabilir Reduce Memory programı var onu bir dene istersen.
Hocam bir şey soracağım kardeşimin bilgisayarı; GTX 1050, İ5 8400 ve yine 8 GB Ram ama onda kasmıyor. Neden bende kasıyor.

RAM kullanımında fark ediyor zaten, attığınız fotoğrafta 6.8 GB RAM kullanımı var, geri kalan 1.2 GB Windows ve diğer programlar kullanıyor.
Yanlış cevap. Sistem uygulamaları ve oyun exe'i olmak üzere total 6.8 GB kullanılıyor. Bu durumda yaşanan FPS düşüşlerinin sebebi 8 GB RAM değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı