I5-9400F ve STRIX 1660 Ti Sistem Yükseltme Önerisi

kermnfss

Hectopat
Daha fazla  
-Anakart: ASUS Prime B360M-K 2666MHz
-İşlemci: i5 9400F (Stok Fanlı)
-RAM: 16 GB 3000 MHz
-Ekran Kartı: ASUS STRIX 1660 Ti
-Kasa ve PSU: Xigmatek Venom X 650W

Arkadaşlar sistemim bu şekilde hangi yükseltmeleri yapmam uygun olur? Ayrıca işlemci soğutucu almama gerek var mı stok fandan pek memnun değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşte bu yüzden AMD öneriyoruz, Bu sistemin güncellenecek pek bir şeyi yok. RAM zaten 16 GB. İşlemciyi 9600K veya 9700K alsan anakarttan dolayı OC yapamayacaksın. Yani bir anlamı yok.
Ekran kartın zaten 1080P için çok iyi, 2060'a geçilir ama çok da gerekli olduğunu düşünmüyorum.
Alınabilecek tek şey soğutucu. Bunun dışında zaten sistem çok iyi.

Intelin stok sogutucuları berbat. Ayrı sogutucu almanız gerek. Ayrı sogutucuya butcenız yok ise 3000 MHz ram almışken ryzen 5 2600 şlemci almanız daha iyi olur.
Intelin stok sogutucuları berbat. Ayrı sogutucu almanız gerek. Ayrı sogutucuya butcenız yok ise 3000 MHz ram almışken ryzen 5 2600 şlemci almanız daha iyi olur.
Pardon ben sistemi alacaksınız sandım. Dalgınlığımdan dolayı kusura bakmayın.

İşte bu yüzden AMD öneriyoruz, Bu sistemin güncellenecek pek bir şeyi yok. RAM zaten 16 GB. İşlemciyi 9600K veya 9700K alsan anakarttan dolayı OC yapamayacaksın. Yani bir anlamı yok.
Ekran kartın zaten 1080P için çok iyi, 2060'a geçilir ama çok da gerekli olduğunu düşünmüyorum.
Alınabilecek tek şey soğutucu. Bunun dışında zaten sistem çok iyi.
Sizce ramleri 3000 mhz kullanma bağımında anakartı değiştirme zahmetine girmeme gerek varmı?

-Anakart: ASUS Prime B360M-K 2666MHz
-İşlemci: i5 9400F (Stok Fanlı)
-RAM: 16 GB 3000 MHz
-Ekran Kartı: ASUS STRIX 1660 Ti
-Kasa ve PSU: Xigmatek Venom X 650W

Arkadaşlar sistemim bu şekilde hangi yükseltmeleri yapmam uygun olur? Ayrıca işlemci soğutucu almama gerek var mı stok fandan pek memnun değilim.
Sistemde anakartı yükseltmen en mantıklısı bence. 3000 MHz Ram'e sahipken neden 2666'da kalasın ?

Sistemde anakartı yükseltmen en mantıklısı bence. 3000 MHz Ram'e sahipken neden 2666'da kalasın ?
Sizce ramleri 3000 mhz kullanma bağımında anakartı değiştirme zahmetine girmeme gerek varmı?

Öncelik anakarttamı yoksa işlemci soğutmasında mı olmalı?

İlla yükselteceğim diyorsan evet. Anakart yükesltmek mantıklı olur. İleride yapacağın başka yükseltmelerin de önünü açmış olursun. Ram'in tam performansını kullanamadığın için özellikle oyun testlerinde gördüğün FPS'yi alamaman olası.

Bu sistemi güncellemeye gerek yok sadece işlemci soğutucusu alabilirsin. 2K Oyun oynamak istediğin de yeni bi sistem toplarsın.
İlla yükselteceğim diyorsan evet. Anakart yükesltmek mantıklı olur. İleride yapacağın başka yükseltmelerin de önünü açmış olursun. Ram'in tam performansını kullanamadığın için özellikle oyun testlerinde gördüğün FPS'yi alamaman olası.
@kermnfss Bence gerek yok, performansınızı ultra arttıracak bir şey değil. Masraf çıkacak boşa. Dediğim gibi sistemde güncellenecek bir şey yok. Alacaksan işlemci soğutucu al.

Soğutucu olarak ne önerirsiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı