i5 9400F vs i5 8400 Anakart Uyumu

Bu konuda bilgim var. Ekran kartında sıkıntı olsa laptop ile devam ederim 1050 Ti orta üst laptop var
7-8 yıldır masaüstü kullanmıyorum sıfırdan toplamaya başladım bakalım.

O zaman 8400 yerine 200 lira daha ucuza biraz daha iyi 9400f almak daha mantıklı anakartta uyumlu
Şuan ekran kartı elindeyse en mantıklısı dediğin gibi 9400F

Şuan ekran kartı elindeyse en mantıklısı dediğin gibi 9400F
2x8 16gb 3000 MHz ram
Anakart
Asus ROG 1070 Ti

Şuan üçü var elimde. Kasım ayında 11.11 indirimleri ve kara cuma indirimleri ile başladım indirimli aldım hepsini.
Monitör, işlemci, kasa kaldı. En geç yaza toplamış olurum diye düşünüyorum bakalım.

2x8 16gb 3000 MHz ram
Anakart
Asus ROG 1070 Ti

Şuan üçü var elimde. Kasım ayında 11.11 indirimleri ve kara cuma indirimleri ile başladım indirimli aldım hepsini.
Monitör, işlemci, kasa kaldı. En geç yaza toplamış olurum diye düşünüyorum bakalım.
O zaman işlemciyi şimdi paranız varsa alın derim. Yaza fiyatlar yükselecek gibi duruyor fakat kesin bişey diyemem. Bu arada sisteminiz şimdiden hayır olsun. Monitör olarak bir konu açarsanız yine yardımcı olurum.

Hayır yok. Cooler master lite box 5 vardı sanırım 600w dahili psu içinde o kasa var aklımda ama yinede daha ucuza 600w gömülü psu olan kasa bulursam onu düşünürüm
Kasa olarak 1070 ti'ım var diye çok pahalı bir kasa almayın. Benim görüşüm yeterli bi psu'su olan ucuz bi kasa alırdım. Sonuçta monitöre bakıyoruz kasaya değil. O yüzden ışık önemli değil :)

Kasa olarak 1070 ti'ım var diye çok pahalı bir kasa almayın. Benim görüşüm yeterli bi psu'su olan ucuz bi kasa alırdım. Sonuçta monitöre bakıyoruz kasaya değil. O yüzden ışık önemli değil :)
Bende öyle düşünüyorum zaten. 600w gömülü psu olan en uygun kasalardan bir tanesini alacağım.
İşlemciden sonra monitör var aklımda.
144hz 1ms mümkünse VA panel 350 cd parlaklık 24 inç bakıyorum.
Asus ve Aoc orta seviyeleri var ( giriş modellerin bir üstü 144hz-1ms olanlar )
Birde benim anakarta önce 8. Nesil takip bios güncellemesi yapmak gerekiyor gibi bir şey okudum doğru mudur ? Yani Z370 anakartta önce 8. Nesil işlemci takip bios güncellemesi yapıp sonra 9. Nesil işlemci takabiliyormuşuz bunu soracaktım.

Son düzenleme:
Merhaba kolay gelsin. GTX1070 Ti olan bir sistem topluyorum yavaş yavaş parçaları alıyorum. MSI Z370 Tomahawk anakart aldım. 8. Nesil uyumlu olduğu için i5 8400 almayı düşünüyorum fakat i5 9400F dikkatimi çekti 1151 pin yazıyor benim anakart ile uyumlu mudur acaba bilgisi olan var mı?

İ5 8400 şuan 1400-1500 lira arasında.
İ5 9400F %3-5 daha performanslı ve 1199 lira.

MSI Z370 anakart 9400F ile uyumlu mudur?
İ5-9400F tam bir f/p ürünü bence. Fiyatıda uygun, bence 8400 yerine 9400F almalısınız. Sadece anakartınıza BIOS güncellemesi yapmalısınız, çünki Z390 anakartlar için tasarlandı İntel 9.cu nesil işlemciler.
Bende öyle düşünüyorum zaten. 600w gömülü psu olan en uygun kasalardan bir tanesini alacağım.
İşlemciden sonra monitör var aklımda.
144hz 1ms mümkünse VA panel 350 cd parlaklık 24 inç bakıyorum.
Asus ve Aoc orta seviyeleri var ( giriş modellerin bir üstü 144hz-1ms olanlar )
Birde benim anakarta önce 8. Nesil takip bios güncellemesi yapmak gerekiyor gibi bir şey okudum doğru mudur ? Yani Z370 anakartta önce 8. Nesil işlemci takip bios güncellemesi yapıp sonra 9. Nesil işlemci takabiliyormuşuz bunu soracaktım.
Kasa ve PSU : Captcha Verification

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı