İ5 9400f vs Ryzen 5 2600 GTX 1660 Ti

aerodynamic

Hectopat
Donanım haberin İtopya ile beraber hazırladığı dh-I1 sistemini gözüme kestirdim ancak V4'ede bazı değişiklikler yaptım ve ikisi arasında kaldım aşağıya sistemleri koyuyorum. Sorum aslında dh-I1 sistemi ısınıyor ve 80 derecenin altını görmüyormuş bu bir sıkıntı yaratır mı uzun vadede? Bir de Ryzen 5 2600, I5 9400f e göre bir tık alt bir işlemci olsa da ileri de upgrade yapmak istediğimde I5 9400f darboğaz yapabilir düşüncesindeyim ancak Ryzen 5 2600 bu konuda daha başarılı sanıyorum.

Sizlerinde yorumunu bekliyorum siz olsaydınız hangi sistemi tercih ederdiniz veya bu fiyatlara bu sistemlerden birini almak mantıklı mı? Eğer yanlışım olduysa affola bu konularda çok fazla bilgim yok, ve asıl amacım bilenlere danışmak .

1.jpg
2.jpg
:)

Not: Her iki sisteme de 144hz 1 ms monitor eklenmiş fiyattır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 9400f öneririm inşallah bu sene sonunda gtx 1660ti almayı düşünüyorum. Şuan bile işlemci Gt 1030la bile çok iyi

İkisi arasından 9400F daha çok FPS vermekte. Ancak render, video vb. işlerle de uğraşırım diyorsanız kesinlikle Ryzen 5 2600 derim. Ama bence Ryzen'in yeni serisini bekleyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı