i5 9400F vs Ryzen 5 2600

Hangisi tercih edilmeli?

• Ryzen 5 2600

Oy: 32 65,3%
  • i5 9400F

Oy: 17 34,7%

• Oy verenlerin toplamı
    49
AMD kullanıyorum memnunum ve öneriyorum eğer shuttering yaşasaydım önermezdim. F/P olarak 2600 daha önde.
Hıhı evet tamam forumda açılan konulardan da haberiniz yok sanırım. 1660 Ti ile kullanıp 1080P FPS drop yaşayanların konuları herhalde 50'yi falan aştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüzyılın sorusu olmuş bildiğin :D
Sorunuzun kesin bir cevabı olsaydı zaten önceki konuda söylerdim. 9400f oyun için biraz daha iyi R5 2600 12 thread ve overclock olabilmesi ile öne çıkıyor. Ben de aynı soruyu düşünüp sonra indirimde olduğu için ve üstüne 500 TL değerinde 2 oyun verdiği için 2600 tercih etmiştim. İkisi de elinizdeki kartın yaklaşık 2 kat hızlısını bile besleyebilir yani darboğaz olma ihtimali yok.
hıhı evet tamam forumda açılan konulardanda haberiniz yok sanırım 1660ti ile kullanıp 1080p fps drop yaşıyanların konuları herhalde 50 yi falan aştı
Adam 1050ti diyor 1660ti değil. Arada 2 kattan fazla performans farkı var.

hıhı evet tamam forumda açılan konulardanda haberiniz yok sanırım 1660ti ile kullanıp 1080p fps drop yaşıyanların konuları herhalde 50 yi falan aştı
AMD konularının %80'i bilgisizlikten açılıyor, sistemi kontrol etmeden direk işlemci veya ekran kartını suçluyorlar. AMD'den memnunum ve öneriyorum eğer her çözümü deneyip konu açılsa bunların sayısı %90 azalır.

Ryzen 5 2600 kaç çekirdekli? Sanal çekirdek olayını fazla abartıyorunuz. Hangi reklamları izliyorsunuz bilmiyorum ama bu büyüden kurtulmanız gerek. Sanal çekirdek dediğimiz şey oyunlarda FPS'e etki etmez. Etseydi Ryzen 5 2600,9400F'den daha kötü performans vermezdi. Her iş uygulamasında da etki etmiyor, belli başlı uygulamalarda fark görülür. I5-9400F 3-4 yıl götürür.
Kardeşim ben inan bıktım, bu Ryzen fan boylarından adamlar artık bu Ryzen serisi işlemcileri saplantı haline getirmişler, yok Ryzen alırsan ileriye dönük olur, bir ömür işlemci değiştirmessin, yok Ryzen alırsan oyunlar da daha iyi FPS alırsın, bu nedir ya halen anlayamadınız mı? Oyunlar tek çekirdek üzerine kuruludur. Geçen birisi de yorum yapıyor ee işte AMD artık PS5 grafik kartı üretiyor oyunlar da daha iyi performans veriyormuş :D diyecek bir şey bulamıyorum artık böyle düşünceye sahip insanlarımıza. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ileriye dönüklük muhabbetini çok yanlış değerlendiriyorlar, Mesela I5 yerine I7 alayım dersen "ileriye dönük" olur. İleride 1 nesil kart daha kullanırsın aynı işlemci ile ama daha düşük performans gösterini alıp 2-3 yıl %10 düşük performansla kullanıp, ben ileriye dönük işlemci aldım denilmez. 2-3 yıl sonra zaten illa ki anakart değiştirmek zorunda kalacaksın bu süre zarfında stabilite ve %10 FPS farkından vazgeçmek saçma olur.

9400F tavsiye ederim. 3600 altında Ryzen almak mantıklı değil artık.

AMD konularının %80'i bilgisizlikten açılıyor, sistemi kontrol etmeden direk işlemci veya ekran kartını suçluyorlar. AMD'den memnunum ve öneriyorum eğer her çözümü deneyip konu açılsa bunların sayısı %90 azalır.
Belki de bilgili olsalar AMD almazlardı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı