i5 9400F yüksek ısı değerleri

Jubstaa

Hectopat
Merhaba işlemciyi bugün 4 aylık ikinci el olarak aldım termal macun fan vs. kontrol ettim sağlam bir şekilde birkaç kez denedim. Fakat boştayken seyrediyor sıcaklık. Oyuna girdiğimde ise CoD Warzone ve Valorant oyunlarında denedim sıcaklık değeri 100 dereceye çıkıp işlemci hızını tam performansta kullanmıyor. Nedeni ne olabilir acaba acaba işlemcide bir bozukluk vs. olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim. 60 derecede
Screenshot_12.png
Screenshot_13.png

Son düzenleyen: Moderatör:
3 kere termal macunu değiştirdim ince bir tabaka halinde tam oturduğunada eminim stok fan çok iyi değil doğru ama bu değerlere çıkmada normal değil farklı sebepleri olabilir mi

Aynı işlemciyi kullanıyorum boşta ve fan ayarları en düşük seviyede aldığım sıcaklık değerleri 40 dereceyi geçmedi. Oyunlarda ve yük altındayken de maksimum 70 derece falan görmüşümdür. Sıcaklık değerlerin çok yüksek. Bir yazılım aracılığı ile işlemci fanını kontrol eder misin. Yük altındayken RPM değeri kaç boştayken kaç. Termal macun yenilediğini söyledin, ben de stok soğutucu kullanıyorum. Bilgisayarına sağlam bir virüs taraması yapıp temizleyip tekrar sıcaklık değerlerine bakmalısın, hatta temiz bir kurulum yapsan daha iyi olur. Bunlara rağmen sorunun çözülmedi ise sorunun 2 kaynağı olabilir ya stok soğutucu bozuk ya da işlemcide bir problem var. Öncelikle arkadaşında vs. varsa uygun bir soğutucu ile denersin hala sorun devam ederse işlemciyi aldığın kişiye durumu anlatmalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı