i5 9500F yüksek sıcaklık ve işlemci kullanımı

Samed_52

Centipat
FarCry New Dawn oynuyorum, ekran kartım ASUS ROG STRIX 1660 Ti ve işlemcimin sıcaklığı 90'ı buluyor. Kullanım ise 75-80 oluyor, neden olduğunu anlamadım. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucu montajı hatalı yapılmış olabilir. Montajı tekrar yapın. (Termal macunun yeteri kadar olduğundan emin ol.)

Bir diğer öneri ise; BIOS'tan manuel fan ayarı yapabilirsin. Yani işlemcin +70 dereceye ulaştığında fanlar %80 veya %90 devirde dönebilir :) .

Ekran kartı kullanımı nasıl? Sıcaklık dereceleri aşırı fazla soğutucuyu tam taktın değilmi? Termal macun bakımınıda yapın.

Montajda sıkıntı vardır.

Hocam kasanızın modelini, işlemci soğutucunuzu (stok ya da model ismi şeklinde) ,kasada hali hazırda takılı olan fanları ve fanların nerelerde takılı olduğunu da söylerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz eğer sorunu çözemediyseniz.

Hocam kasanızın modelini, işlemci soğutucunuzu (stok ya da model ismi şeklinde) ,kasada hali hazırda takılı olan fanları ve fanların nerelerde takılı olduğunu da söylerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz eğer sorunu çözemediyseniz.
Kasa modelim rampage x titan işlemci fanı stok Intel fanı kasa falnalri da 3 fan önde 2 fan arkada egsoz fanı bide kasanın önünde cam var bilmiyorum hava akisini degistirimi

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı