i5-9600K ekran kartı tavsiyesi

Uğur78

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler. i5 9600K sahibiyim işlemci 5 GHz de O.C lu olarak sorunsuz kullanabiliyorum. Bu bağlamda oluşabilecek darboğazı minimuma indirebilirim diye düşündüm 4000 serisi bir kart almak istiyorum. Sizce ne almalıyım? Şu an sistemi komple yenilemek külfet geliyor. İleride anakart işlemci yenileyerek yoluma devam ederim 700watt 80 Plus Cooler Master PSU var. Önerilerinizi bekliyorum dostlar. Not: 2K monitör kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
4000 serisi bir kart alırsanız, darboğazın kralını yaşarsınız büyük ihtimalle. O bilgisayarla 2K monitör kullanmak da iyiymiş.
Bu bile darboğaz yapar sanırım ama yapacak bir şey yok gibi. Eğer ileri de sistemi değiştirecekseniz, önerebilirim ama ileri de ne alacağınızı bilmeden bir şey önermek, pek sağlıklı değil. O yüzden şuan ki sisteminize göre bir şey öneriyorum.

Bu sisteme 4060 Ti güzel gider. 2 k da DLSS 3 desteğiyle bu ikili akar. Yapılan OC ile bu işlemci 3600'den daha iyi performans verir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4000 serisi bir kart alırsanız, darboğazın kralını yaşarsınız büyük ihtimalle. O bilgisayarla 2K monitör kullanmak da iyiymiş.
Bu bile darboğaz yapar sanırım ama yapacak bir şey yok gibi. Eğer ileride sistemi değiştirecekseniz, önerebilirim ama ileride ne alacağınızı bilmeden bir şey önermek, pek sağlıklı değil. O yüzden şu anki sisteminize göre bir şey öneriyorum.

Hocam GTX 1080 kullanıcısıydım gayet 2K akıyordum oyunlarda internette 4070 le gayet akıcı oyunlar oynanıyor izlediğim videolarda, darboğaz %10 maksimum iyi bir O.C ile ayrıca DLSS 3 ve belli oyunlarda DSR çarpan darboğazı minimuma indiriyor. Ayrıca küçümseyici yorumundan ötürü seni kınıyorum belli ki çok haşır neşir değilsin bu işlerde ya da elindeki donanımlardan nasıl en iyi verimi alacağını bilmiyorda olabilirsiniz.

Hocam GTX 1080 kullanıcısıydım gayet 2K akıyordum oyunlarda internette 4070 le gayet akıcı oyunlar oynanıyor izlediğim videolarda, darboğaz %10 maksimum iyi bir O.C ile ayrıca DLSS 3 ve belli oyunlarda DSR çarpan darboğazı minimuma indiriyor. Ayrıca küçümseyici yorumundan ötürü seni kınıyorum belli ki çok haşır neşir değilsin bu işlerde ya da elindeki donanımlardan nasıl en iyi verimi alacağını bilmiyorda olabilirsiniz.

1080 ile nasıl 2K akıyorsunuz anlamadım.

Hocam GTX 1080 kullanıcısıydım gayet 2K akıyordum oyunlarda internette 4070 le gayet akıcı oyunlar oynanıyor izlediğim videolarda, darboğaz %10 maksimum iyi bir O.C ile ayrıca DLSS 3 ve belli oyunlarda DSR çarpan darboğazı minimuma indiriyor. Ayrıca küçümseyici yorumundan ötürü seni kınıyorum belli ki çok haşır neşir değilsin bu işlerde ya da elindeki donanımlardan nasıl en iyi verimi alacağını bilmiyor da olabilirsiniz.
Bilader kusura bakma ama 5 makalem ve 8K'ya yakın mesajım var gördüğün gibi. 4 tane de rozet aldım forumda. Böyle şeyler asla söylemem ama söylettiriyorsun. Asıl sen küçümseyici yorum yapma, terbiyeni koru. 2K'da 1080 yetersiz. Düşük sistem isteyen oyunlarda belki bir ihtimal olabilir. DSR ile de olabilir ama bu sanal çözünürlük sadece. DLSS, darboğazı azaltıyor, bu doğru ama "DLSS'i açtım, darboğaz bitti" gibi bir şey yok. İşlemcin bayağı yetersiz. Soketin ise, uzun süredir ölü.
1080 ile nasıl 2K akıyorsunuz anlamadım.
DSR ile 4K bile yapabilir ama dediğim gibi, sanal çözünürlük.

Birader kusura bakma ama 5 makalem ve 8K'ya yakın mesajım var gördüğün gibi. 4 tane de rozet aldım forumda. Böyle şeyler asla söylemem ama söylettiriyorsun. Asıl sen küçümseyici yorum yapma, terbiyeni koru. 2K'da 1080 yetersiz. Düşük sistem isteyen oyunlarda belki bir ihtimal olabilir. DSR ile de olabilir ama bu sanal çözünürlük sadece. DLSS, darboğazı azaltıyor, bu doğru ama "DLSS'i açtım, darboğaz bitti" gibi bir şey yok. İşlemcin bayağı yetersiz. Soketin ise, uzun süredir ölü.

2K, medium ayarlar için gayet kullanılabilir aslında. Aynı zamanda arkadaş monitörü sadece oyun için de almamış olabilir. İleriye dönük olmuş denilebilir. 2K olduğu için de birçok kartla darboğazı engelleyecektir. Bu yüzden RX 6600 önermen de zaten fazlasıyla yersiz olmuş. Kusura bakma dostum, burası kışkırtıldım bahanesiyle makalelerini, mesaj sayını, rozetlerini sergileyebileceğin bir yer değil. Üslubun gerçekten uygunsuz. Yanlış anlama, seninle kişisel hiçbir sorunum yok. Hatta ekran kartı kategorisinde fazlasıyla gördüğüm ve bilgili olduğunu düşündüğüm birisin. Fakat her şeyde doğru olmak zorunda değilsin. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı