i5 9600K için ekran kartı tavsiyesi

LeaderTR

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Mühendisliği Öğrencisi
Merhabalar herkese. Bugün an itibari ile Xiaomi Mi Curved BHR4269GL monitörü aldım. Eski monitörüm ASUS'un VG248QE modeliydi. Yazılımla da uğraştığım için geniş bir ekran almak istedim, çoklu pencere çok işime yarıyor çünkü. Almışken oyunlara gireyim dedim, haklı olarak bilgisayarımdaki oyunlar 3440X1440 çözünürlüğü görünce biraz huzursuz oldular 😂 Galax GTX 970 ekran kartım 1920X1080'de gayet yeterliydi benim için. Ama şimdi bir güncellemem gerekiyor belli ki. Öyle Online oyunlara pek girmiyorum zaten. Genelde Age of Empires, Diablo 3, CoD Black Ops serisi (zombi modu), Dead by Daylight, Bannerlord gibi oyunları oynuyorum. Öyle yeni çıkan oyunları dur indiriyim oynayım en üst seviyede gibi bir huyumda yok.

Bilgisayar özelliklerim:
anakartım: MSI Mag Z390 Tomahawk.
RAM: 8x2 GB Adata DDR 4 3000MHz.
işlemcim: Intel Core i5 9600K (O.C. Olmadan kullanıyorum)
güç kaynağım: Cooler Master MWE 750W 80+

Ben zamanında GTX 970'i alırken NVIDIA PhysX meşhurdu. Borderlands'te falan bayağı iyi oluyordu vs. ama günümüzde AMD mi yoksa NVIDIA mı mantıklı, +'ları -'leri nelerdir hiç bilmiyorum. Monitörümünde FreeSync Premium desteğini görünce AMD düşünmeye başladım. Ama buradaki bilgili insanlardan yardım almak istedim. Benim için ne uygun olur? Darboğaz sorunu vs yaşamakta istemiyorum. Çözünürlük olarak 3440X1440 kullanmak istiyorum her oyunda, minimum 120-144 FPS almayı istiyorum. (Ki oynadığım oyunlar da belli aşağı yukarı size belirtmiştim.) bütçe olarak da minimum olarak düşünürseniz sevinirim, yani istediğim özelliklere göre minimum tabii, yine belli ki tuzlu olacak 😄. Bulabilirsem zaten önerdiğiniz ekran kartının ikinci ellerine bakacağım. Umarım yardımcı olabilirsiniz. Teşekkür ediyorum herkese. İyi günler diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkür ederim, değerlendiricem, başka tavsiyelere de açığım. Bir de freesync premium da acaba gsync çalışır mı ? Bazen uyumlu falan oluyomuş, ama tam emin değilim. Bu konuda da acaba birisi aydınlatabilir mi beni?
Düzenleme: Adaptive sync olabiliyomuş güncel kartlarda.
Düzenleme2: ASUS'un Dual RTX 2070 O8G modelini aldım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı